Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

YouTube začal radiť pred videá 5 reklám, ktoré nebudeš môcť preskočiť

Známy video portál zatiaľ novinku testuje na vybraných používateľoch.


Reklamy asi nikto z nás dvakrát neobľubuje. Nestretávame sa s nimi len v televízii, ale aj na internete. Výnimkou nie je ani populárny video portál YouTube. Niektoré z nich sa síce dajú preskočiť, ale sú aj také, pri ktorých to možné nie je. Ako píše portál Firstpost, v súčasnosti sa zvyknú používateľom pred videom zobrazovať dve nepreskočiteľné reklamy.

YouTube sa ale v tomto ohľade chystá pritvrdiť. Pohráva sa totiž s plánom zaradiť pred video až päť nepreskočiteľných reklám. Zatiaľ túto novinku testuje len na niekoľkých používateľoch, ale v budúcnosti by sa mohla stať pravidlom.

Odporúčame prečítať:

Výkladový slovník ženského správania, ktorý ocení každý zmätený muž

Neobráti sa taktika proti nim?

Reklamy by mali mať maximálne šesť sekúnd, ale používatelia, ktorým sa už zobrazili, tvrdia, že niektoré majú viac než desať sekúnd. Ďalší sa zase sťažovali, že namiesto piatich reklám sa im ich zobrazuje rovno jedenásť.

Prečo to ale vlastne YouTube robí? Vysvetlenie je jednoduché. Spoločnosť chce, aby si čo najviac používateľov zaplatilo YouTube Premium, ktoré žiadne reklamy neobsahuje. Kritici ale upozorňujú, že stránke sa táto taktika nemusí príliš vyplatiť. Je totiž možné, že viacerí používatelia začnú vo veľkom používať aplikácie na blokovanie reklám, ako napríklad AdBlock.

YouTube, sociálne siete, internet, reklamy, video, streamovacie platformy, test, novinka, YouTuberi
Shutterstock

Novou praktikou by utrpeli aj niektorí YouTuberi, ktorých stránka živí. Tí majú najčastejšie príjmy práve z reklamy od Google Adsense. Ak by ale reklám bolo veľa, môže to znamenať, že používatelia sa k obsahu svojich obľúbených YouTuberov nebudú vracať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť