Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

YouTuber úmyselne havaroval svoje lietadlo, aby získal čo najviac pozretí. Prišiel o licenciu

Tvrdil, že vyskočiť musel. Odborníci to videli inak.


Pre YouTuberov je vidina mnohých pozretí a lajkov mimoriadne lákavá. A niektorí sú ochotní urobiť naozaj šialené veci, aby upútali pozornosť. Podobným prípadom je bývalý snowboarder Trevor Jacob. Ten sa rozhodol nazbierať kliknutia naozaj nebezpečne: nechal havarovať svoje lietadlo. Informoval o tom portál LADbible.

Vo videu I Crashed My Plane, ktoré nazbieralo viac ako 2,2 milióna pozretí, môžeme vidieť, ako Jacob vyskočil zo svojho malého lietadla BL64. Lietadlo bez pilota následne narazilo do kopcov v parku Los Padres National Forest v Kalifornii. Jacob to, pravdaže, nezabudol nakrútiť. „Kvôli takýmto prípadom so sebou vždy nosím padák,“ napísal YouTuber.

Celé video ale prezentoval spôsobom, že došlo k poruche motora a jemu neostávalo nič iné, než vyskočiť. Odborníci na aviatiku však našli v záberoch dôkazy o tom, že mladík celú haváriu naplánoval dopredu. Hoci teraz tvrdí, že „nikdy nelieta bez padáka“, v skutočnosti sú na jeho kanáli videá z letov, v ktorých ho nemá.

Aj toto len potvrdilo teóriu o tom, že Jacob všetko naplánoval čisto z toho dôvodu, aby získal čo najviac pozretí. Do prípadu sa zapojila aj Federálna správa letectva, ktorá po prešetrení prípadu došla k záveru, že Jacob celý incident dôkladne zosnoval. Odňala mu leteckú licenciu, ktorú si môže obnoviť najskôr po roku.

Shutterstock

Samotný Jacob tvrdí, že nechápe, prečo nastal taký rozruch z „obyčajného videa, ktoré zachytáva jedno nevydarené dobrodružstvo“. Svoju licenciu však poctivo odovzdal.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť