Youtuberi žalujú YouTube a Google za diskrimináciu LGBT tém

Vraj im obmedzuje reklamu a limituje dosahy.

Zdroj: Cecilie Johnsen / Unsplash

Skupina amerických youtuberov žaluje YouTube a jej materskú spoločnosť Google za diskrimináciu videí s LGBT tematikou a ich autorov. Tvrdí, že YouTube obmedzuje vo videách LGBT reklamu a limituje ich dosah a vyhľadávanie. Spoločnosť YouTube sa bráni, že sexuálna orientácia a rodová identita nehrajú žiadnu úlohu v tom, či videá zarobia na reklame alebo sa zobrazia vo vyhľadávaniach.

Youtuberi dúfajú, že porota súdu v Kalifornii sa bude ich prípadom zaoberať. V rámci žaloby napríklad namietajú, že YouTube odstraňuje reklamu z videí, ktoré obsahujú slová ako gej alebo lesbický, často označuje videá s témami LGBT za „citlivé“ alebo „pre dospelých“. Zamedzuje tiež ich zobrazovaniu vo vyhľadávaniach alebo odporúčaniach, prípadne nerobí dosť pre to, aby filtrovala obťažovanie a nenávistné prejavy v komentároch.

Cecilie Johnsen / Unsplash (https://unsplash.com/photos/G8CxFhKuPDU)

Medzi žalujúcimi youtubermi sú napríklad speváčka Bria Kam a herečka Chrissy Chambers, ktoré majú spoločný YouTube kanál s viac ako 850-tisíc odberateľmi. Ďalej prípad podporuje aj Amp Somers, ktorý vytvára videá so sexuálnou výchovou, Chase Ross, ktorý dokumentuje svoje skúsenosti ako transrodový muž alebo Lindsay Amer so vzdelávacími videami o LGBT problematike. Žaloba sa tiež týka Googlu, ktorý podľa nich odmieta tvorcom šou GNews! propagovať ich program, pretože obsahuje „šokujúci“ obsah.

YouTube aj Google sa proti obvineniam bránia. Nemenovaný predstaviteľ Googlu pre reklamu uviedol, že obsah týkajúci sa sexuality gejov ide proti ich reklamným pravidlám. YouTube tvrdí, že nediskriminuje LGBT témy a na YouTube je jednoduché nájsť populárne LGBT kanály aj s reklamou.

Spoločnosť však priznala, že jej automatické systémy urobili chyby pri rozhodovaní, či vylúčiť video z reklamy. Dodala však, že tvorcovia videí sa môžu proti automatickému rozhodnutiu odvolať. Rozhodnutia o umiestnení reklamy a obsahu robia väčšinou algoritmy, ktoré môžu mať problém s komplexnosťou a nuansami ľudského života.

Erin Song / Unsplash (https://unsplash.com/photos/um23IgzHOj0)

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec pretvoril známych záporákov od Disneyho na desivé hororové monštrá

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME