Z denníka pravého ryšavca. Problémy, ktoré trápia len ľudí s ohnivou hrivou.

Videli ste niekedy opáleného ryšavého človeka?

Určite sa ti už niekedy stalo, že si sa ľahko spálil, nahneval si sa na zlý casting filmu, alebo na teba odušu spasenú zazerala babka v kostole. Ale stalo sa ti toto všetko, pretože si ryšavý? Ak nie, vitaj v červenovlasom svete.

1. Večné trápenia

My, ryšaví ľudia, sme boli od počiatku vekov predurčení na to, byť obete – zlých vtipov či stredovekého upaľovania, vždy sa niečo nájde. S utrpením sme geneticky spätí. Vedeli ste, že ryšavý človek cíti viac bolesti, ale zároveň je voči nej odolnejší ako väčšina ostatných ľudí? Tento špecifický gén spôsobuje, že jeho nositelia sú viac odolní na rôzne typy bolesti – napríklad také elektro-šoky. (Varovanie: nenúťte kamaráta strkať prsty do zásuvky.)

https://media2.giphy.com/media/14xSZmhnD4Fjyw/giphy.gif

2. Videli ste niekedy opáleného ryšavca?

Ryšaví ľudia sú notorickými obeťami slnka. Boh Apolón nás vážne nenávidí a mať za úhlavného nepriateľa centrálnu hviezdu tejto planetárnej sústavy je ťažký ortieľ. Rozžeravené spáleniny, pehy, náchylnosť na úpal? To všetko sa nás osobne dotýka, a to dvojnásobne. Život v betónovej Bratislave v týchto letných pekoch? Doneste niekto rýchlo slnečník, od katastrofy nás delia sekundy!

https://uproxx.files.wordpress.com/2013/10/charlie-kelly-sunscreen.gif?w=650&h=294

3. Pseudoryšaví votrelci

Ver či never, napriek hore opísaným strastiam, nás ryšavých (hlavne) v médiách milujú. V jednom predpotopnom seriáli pravdepodobne nájdeš viac ryšavcov ako v tvojom živote (mám na mysli konkrétne teba, Riverdale). Zaujímavé je, že v týchto filmoch, seriáloch, knižkách alebo dokonca porne, ryšaví ľudia v skutočnosti nie sú ryšaví. A potom majú ostatní vysoké očakávania a čudujú sa, že pod mejkapom skrývam priesvitnú bielu kožu ako mumifikovaný faraón a nad očami sa mi krúti neviditeľné obočie.

https://gingerparrot.co.uk/wp/wp-content/uploads/2015/04/Mean-Girls-hair-gif.gif

4. Nebo, peklo, zem… ryšavá

O ryšavých kolujú rôzne chýry, od urážok po takmer komplimenty. Jeden z obľúbených chýrov je, že ryšaví nemajú dušu. A ako ryšavý človek môžem pre vás exkluzívne potvrdiť, že tento jeden chýr je pravdivý. Pozor na nás, na hlavách nosíme plamennú farbu samotných pekiel. V kostole na Kysuciach som od niečej prastarej babičky schytala nepekný pohľad za viac ako len minisukňu.

https://i.gifer.com/4ngP.gif

5. Svetlejšie zajtrajšky

Našťastie sa však svet stáva pre ryšavých každým dňom lepším a lepším miestom pre život. Vyrába sa stále viac vegánskych opaľovacích krémov a instagramové MUA si kreslia falošné pehy. Po najnovšom nám dokonca rovnosť pomáha zo záhrobia budovať duch Steva Jobsa… už ste počuli o tom, že sú aj ryšavé emojis?

https://zippy.gfycat.com/VapidWarpedCondor.gif

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príjemné, ale aj menej príjemné momenty, ktoré prináša život mladého rodiča

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME