Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Či už ide o snahu schudnúť alebo o vegetariánstvo, každý prísny jedálniček predstavuje veľkú výzvu. Moderný človek má toľko možností v stravovaní a je okolo neho toľko pokušení, že zotrvať pri obmedzujúcej diéte je veľmi náročné. Len málo ľudí to zvládne bez zaváhania.

Ako informuje portál Unilad, Austrálčanka Tammi Jonasová bola celých desať rokov vegetariánkou. Mäso odmietla jesť po tom, ako si prečítala knihu o krutých podmienkach veľkochovov, z ktorých pochádza väčšina mäsa z obchodov. Životné cesty sú nevyspytateľné a teraz má Tammi vlastné mäsiarstvo.

That Escalated Quickly Will Ferrell GIF - Find & Share on GIPHY

Po desiatich rokoch vegetariánskej diéty nastal zlom. Dodať telu všetky potrebné látky nie je jednoduché, a aj napriek všetkým možným suplementom sa Tammi nedarilo zbaviť sa nebezpečnej anémie. Čo teraz? Jeden deň v práci si Tammi povedala, že odpoveďou je burger. Čoskoro sa v jej jedálničku objavilo hovädzie a teľacie, bravčové aj hydina.

Gepostet von Tammi Jonas am Montag, 25. April 2016

Tammi priznáva, že vlastne nikdy nemala problém so samotnou konzumáciou mäsa ľuďmi. Dôvod, prečo to odmietala robiť, bol ten, že nesúhlasila s otrasnými podmienkami, v ktorých žijú zvieratá na farmách. Austrálčanka nechcela podporovať biznis, ktorý zvieratá drží v stiesnených podmienkach a nepúšťa ich na čerstvý vzduch.

Gepostet von Tammi Jonas am Freitag, 17. Februar 2017

Našťastie, na všetko existuje riešenie! Tammi prevádzkuje vlastnú farmu, na ktorej majú zvieratká všetko to, čo potrebujú pre šťastný život – voľný pohyb, kvalitná strava, žiadna chémia. A potom ich zabije. Malú farmu, ktorá chová zvieratá v etických podmienkach prevádzkuje so svojím manželom už osem krásnych rokov.

Gepostet von Zesty Supreme am Mittwoch, 30. Oktober 2019

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť