Čierna flotila
Krátko po Olivierovej smrti Jeanne predáva svoje pozemky a za získané peniaze si vytvára malú armádu. Približne 400 mužov poslúcha jej rozkazy a útočia na francúzske vojnové opevnenia. Muži lojálni voči mŕtvemu Olivierovi (alebo Jeanninej peňaženke) zabíjali kohokoľvek, kto sa im postavil do cesty. Povráva sa, že Jeanne bola prvá, ktorá vždy zdvihla meč a odťala prvú hlavu.
Plienili aj dediny, zámky a vždy za sebou zanechali jedného žijúceho, aby kráľovi odoslal správu o tom, že pomsta je blízko. Okrem toho sa ale Jeanne sústreďuje aj na more. Tu skupuje obchodné lode a mení ich na vojnové plavidlá. Muži ich natierajú načierno s červenou na plachtách. Jej hlavná loď sa nazýva „Moja pomsta“ a netrvá dlho, dokým sa vody Lamanšského prielivu nesfarbia dočervena.
Jeanne si natiera na tvár čiernu farbu a stáva sa z nej anjel pomsty. Jej posádky útočia na jednu francúzsku loď za druhou. Zabíjajú stovky vojakov, ktorých hádžu do mora, a nechávajú za sebou iba jedného chudáka schopného predať správu o pomste. Jeanne dostáva prezývku „Bretónska levica“ odkazujúc na to, aký strach ide z jej predátorského správania sa v prielive a na leva prítomného v erbe jej mŕtveho manžela a jej.
Anglický kráľ jej vyčíňanie zbožňuje, stará sa o jej deti a platí jej výdavky. Posádka čiernej flotily je teda vďaka nemu vyzbrojená najlepšími zbraňami. Ten francúzsky si zas nevie dať rady. Jeanne a jej flotila sa postupne rozrastá a na mori číha približne 13 rokov.
Pirátska grófka a jej netradičný koniec
Samozrejme, jej pirátstvo sa nezaobišlo bez komplikácií. Raz sa Francúzom podarilo potopiť jej vlajkovú loď, po čom Jeanne a jej dvaja synovia zostali uviaznutí na ostrove. Mladší zo synov tam zomrel, no preživšia dvojica bola zachránená. Smrť jedného zo synov dohnala Jeanne k ešte väčšiemu besneniu.
Každý si koniec piráta predstaví ako samozrejmú a epickú smrť. Jeanne ale nebola obyčajný pirát. Vo veku 56 rokov sa znova vydala. Tentokrát za jedného z popredných anglických vojvodov. Jeho úspechy mu získali obrovské majetky a Jeanne mohla znova žiť ako grófka. Usadila sa v zámku Hennebont, kde v roku 1359 zomrela aj s anglickým vojvodom iba pár rokov po svadbe.
Z jej jediného preživšieho syna (pomenovaného Olivier po otcovi), ktorý zblízka sledoval zúriacu pomstu svojej matky, vyrástol jeden z kľúčových mocenských hráčov a vojenských vodcov v pokračujúcej vojne. Menil vernosť, keď sa mu to hodilo. Jeho prezývka bola „mäsiar“, takže pokračoval v rodinnej tradícii nastolenej jeho už vtedy legendárnou matkou.
Posolstvo Jeanne De Clisson
Jeanne De Clisson bola jednou veľkou anomáliou svojich časov. Či už hovoríme o fakte, že bola pirátkou, ktorých bolo v dejinách veľmi málo, alebo o tom, že sa ňou stala z pozície vysoko postavenej grófky kvôli pomste. Jej loď prezývaná „Moja pomsta“ bola symbolom tohto vzdoru voči obmedzeniam jej doby.
Jej príbeh pripomína to, že aj jeden človek sa dokáže postaviť proti akokoľvek veľkej prekážke. Samozrejme, Jeanne si svoju vlastnú armádu vybudovala vďaka tomu, že bola bohatá. Svoj život po poprave Oliviera ale mohla stráviť v tieňoch, v zámkoch. Mohla si užívať bohatstvo a prepych, no namiesto toho sa rozhodla pomstiť.
Zatiaľ z jej príbehu nebol adaptovaný film, no môžeme očakávať, že k nemu jedného dňa dôjde. Jej postava totižto inšpiruje mnohých tvorcov, ktorých filmy sú vedené rebelskými a pomstychtivými hrdinkami.