Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Z obnoviteľných zdrojov sa na Slovensku vlani vyrobila takmer štvrtina elektriny

Oproti roku 2021 ide o nárast o 1,6 percentuálneho bodu.


Elektrina vyrobená z obnoviteľných zdrojov sa v minulom roku na a celkovej výrobe elektriny podieľala 22,9 percentami. Oproti roku 2021 ide o nárast o 1,6 percentuálneho bodu. V tlačovej správe o tom informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

V minulom roku sa z obnoviteľných zdrojov vyrobilo 6 162,8 GWh elektrickej energie z celkovej výroby elektriny na úrovni 26 915,9 GWh. Podiel ostatnej výroby elektriny bol tak na úrovni 77,10 percenta. Celkový počet zdrojov, ktoré vyrábali elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov a zároveň mali vlani so spoločnosťou OKTE a.s. uzatvorenú „Zmluvu o poskytovaní údajov“, bol 2 666.

Pexels

Množstvo elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov sa vlani medziročne znížilo o 4,01 percenta. „Avšak vzhľadom na zníženie celkového množstva vyrobenej elektriny zo všetkých zdrojov na Slovensku o 11 percent sa podiel obnoviteľných zdrojov energie na výrobe elektriny zvýšil oproti roku 2021 o 1,60 percentuálneho bodu,“ dodáva regulačný úrad.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.