Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Z trhu sťahujú veľmi nebezpečný produkt. Slovákom hrozí zásah elektrickým prúdom

Ak ho máš doma, tak ho určite nepoužívaj.


Na slovenskom trhu sa vyskytol ďalší problematický produkt. Ako informuje Slovenská obchodná inšpekcia (SOI), z trhu sťahujú veľmi nebezpečný produkt, je ohrozením pre zdravie. Jeho používanie môže viesť k zásahu elektrickým prúdom.

Rizikovým výrobkom je produkt „Digitálny multimeter REBEL, model: MIE-RB-838“, ktorý je pôvodom z Poľska. Ako opisuje SOI, ide o digitálny multimeter v čiernožltej farbe, ktorý je určený na meranie napätia a prúdu v elektrických obvodoch. Na jeho prednej strane je označenie CE a technické údaje, na zadnej zas štítok so základnými informáciami o výrobcovi a modelové označenie.

Príčinou nebezpečenstva má byť podľa všetkého kovová časť konektora, ktorá je práve určená na vytvorenie vodivého spojenia s meracím káblom. Problémom je, že nie je dostatočne upevnená, čo môže viesť k tomu, že sa pri meraní ukáže na displeji nulová hodnota. Z tohto vyplýva potenciálne nebezpečenstvo zasiahnutia elektrickým prúdom.

Mohlo by ťa zaujímať:

Nenechaj si ujsť zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa počas leta nudiť nebudeš

Produkt z nášho trhu bude odstránený, kým sa kontrolovaná osoba nepostará o jeho nápravu. SOI informuje, že ak si si tento produkt kúpil, tak máš nárok na vrátenie kúpnej ceny. Alternatívou môže byť oprava výrobku prípadne zabezpečenie podobného produkt v rovnakej hodnote a kvalite, ak s tým budeš súhlasiť. Určite však tento produkt nepoužívaj.

sťahujú veľmi nebezpečný produkt
SOI

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.