Za kvalitným vínom už nemusíš cestovať. Na Slovensku vznikol podnik, ktorý je mekkou pre milovníkov vína

Tu zaplesá srdiečko všetkým milovníkom poctivých lokálnych produktov.

Zdroj: Archív Chuťotéka

Kam na víno? Ak chceš staviť na istotu a podporiť lokálny trh, tak by si jednoznačne nemal vynechať Chuťotéku v Bratislave na Dulovom námestí. V prípade, že si fajnšmeker a obľubuješ práve vína z oblasti Malých Karpát, tak si môžeš byť viac ako istý, že v tomto podniku budeš mať problém si vybrať. V ponuke totiž nájdeš až okolo 100 rôznych vín, výlučne z malokarpatskej oblasti. Nie je to však len pre fajnšmekrov, svoje si tu nájde každý.

Vínotéka s výrazným dôrazom na lokálnosť

Oblasť Malých Karpát je preslávená nielen krásnou prírodou, ale aj mnohými vinárstvami, ktoré produkujú kvalitné vína. Práve tie spája združenie Chute Malých Karpát, vďaka ktorému ľudia bližšie spoznávajú vinárov a ich výnimočné vína z tejto oblasti. Jedno z vinárstiev zakladajúce toto združenie, Karpatská perla, sa však postaralo o to, aby si za malokarpatskými vínami cestovať nemusel.

Archív Chuťotéka

V Bratislave, na Dulovom námestí vznikla vínotéka Chuťotéka, ktorá si dáva záležať na lokálnosti. Každý si pod týmto pojmom predstaví slovenské produkty, tie tu nájdeš, no výlučne len z malokarpatskej oblasti. Čo je ešte viac výnimočné, netýka sa to len vína, ale aj kávy, praliniek a dobrôt, ktoré si k poháriku môžeš dať.

Nielen kvalitné vína z malokarpatskej oblasti

Chuťotéka nie je len taká nejaká vínotéka. Môžeš si prísť kúpiť fľašu vína, no zároveň aj posedieť s blízkymi či urobiť ochutnávku alebo oslavu. Nemusíš byť človek so znalosťami someliéra, šikovný personál ti nemá problém poradiť, aj keď sa cítiš vo vínach úplne stratený. Môžeš si však byť istý, že sa ti v pohári ocitne kvalitné víno.

Ak sa budeš chcieť osviežiť nejakým nealkom, odporúčame Bobulino, špeciálny nápoj, ktorý nájdeš len v Chuťotéke. V ponuke majú aj niečo chutné pod zub, či už syry, alebo nátierky. Okrem ich vína tu teda nájdeš aj mnohé z vín ďalších vinárov zo združenia. Medzi nimi sú napríklad aj VINKOR, RATUZKY, MAVÍN, SKOVAJSA, REPA WINERY, HACAJ, TERRA PARNA, VERITAS & SANITAS a Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Na otázku, čo ich viedlo z vytvoreniu Chuťotéky, nám povedali, že vinári zo združenia Chute Malých Karpát chceli byť bližšie k ľuďom. Dať im možnosť všetky vína ochutnať na jednom mieste a v cenách ako u vinára. „Ak vám v rámci ochutnávky padne nejaké víno do oka, môžete si ho u nás zakúpiť, no nemusíte ho nosiť domov, o dodanie sa postaráme. Víno si môžete, samozrejme, vychutnať spolu s dobrým jedlom, kvalitná kuchyňa je neoddeliteľnou súčasťou každého dobrého vinárstva,“ dopĺňa Margita Šebová z vinárstva Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Miesto pre ľudí, ktorým záleží na kvalitnom lokálnom produkte

„Sú tu len tie vína, ktoré boli vyrobené z hrozna dopestovaného v malokarpatskej oblasti. Chceme tak vzdať poctu všetkým vinárom, ktorí sú zároveň aj vinohradníci. Toto sa týka aj doplnkového tovaru, ktorý tu budeme predávať – káva, pralinky, či nátierky, všetky budú len od výrobcov z Malých Karpát. Na lokálnosti nám jednoducho záleží. A CHUŤOTÉKA bude obchod pre ľudí, ktorí majú radi nielen kvalitné produkty, ale zaujíma ich aj to, odkiaľ pochádzajú,“ vysvetľuje Margita Šebová z vinárstva Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Chuťotéka ponúka priestor na posedenie s kamarátmi, rodinou či kolegami pri víne, nik sa však nebude na vás pozerať nevraživo, ak si vypýtate kávu. Aj tá má lokálny pôvod. Kohokoľvek chcete potešiť fľaškou dobrého vína, máte ho možnosť najskôr ochutnať.

Na návštevu sa môžete zastaviť od utorka do piatku od jedenástej ráno do jedenástej večer, v piatok a sobotu do polnoci. Každý deň si tu môžete vychutnať viac ako tridsať rozlievaných vín, denné menu podávané počas pracovných dní do 14:00 alebo ochutnať výbornú teplú kuchyňu. Chuťotéka je veľmi dobrým priestorom aj pre menšie firemné akcie alebo rodinné posedenia.

Archív Chuťotétka
Archív Chuťotéka

Nezabudni sa zapojiť do súťaže na našom instagrame, v ktorej môžeš vyhrať večeru s degustáciou vín v Chuťotéke a noc v hoteli Apollo

View this post on Instagram

🔥🔥🔥 SÚŤAŽ 🔥🔥🔥  Skutočná mekka pre milovníkov vína! 🍷👀 Miesto, kde môžeš ochutnať viac ako 100 vín od vinárov z Malých Karpát, miesto, kde sa príbeh vína snúbi so svetovou gastronómiou.😍🍽️ A ty máš teraz šancu vyhrať to pre seba a svojho kamoša/kamošku a užiť si tak parádnu večeru s ochutnávkou vín spojenú s nocou v luxusnom hoteli Apollo. 🤩🤑 PODMIENKY súťaže sú jednoduché:  1) Označ človeka, ktorého by si zobral na večeru a pobyt v hoteli  2) Daj follow ty aj tvoj kamarát na @chutoteka a @emefka_official  3) V pondelok, 31. augusta sa dozvieš meno výhercu. (súťaž uzatvárame o polnoci z 30.8. na 31.8.) Pamätaj, vyhrať môžeš, len ak ty aj tvoj kamoš/kamoška budete mať follow na oboch stránkach, v opačnom prípade budeme vyberať dovtedy, dokým nebude splnená podmienka.  Držíme palce ✌️❤️  Podrobnosti a celý štatút nájdeš tu: www.bit.ly/sutaz_chutoteka  ⚠️Upozornenie⚠️: súťaže sa môžu zúčastniť len osoby staršie ako 18 rokov.  #emefka #emefkasutaz #instaslovak #instaslovakia #insta_svk #instaczech #slovakia #slovak #czech #slovensko #igerscz #igersczech #igersczechrepublic #czechgirl #czechboy #czechgirls #cze #slovakgirl #slovakiagirl #slovakiangirl #slovakian #slovenkadna

A post shared by EMEFKA SK/CZ (@emefka_official) on

Tento obsah vznikol v spolupráci s KARPATSKÁ PERLA, s.r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príliš úprimné odpovede na otázku: Čo sa deje so vzťahom po príchode detí?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME