Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Kam na víno? Ak chceš staviť na istotu a podporiť lokálny trh, tak by si jednoznačne nemal vynechať Chuťotéku v Bratislave na Dulovom námestí. V prípade, že si fajnšmeker a obľubuješ práve vína z oblasti Malých Karpát, tak si môžeš byť viac ako istý, že v tomto podniku budeš mať problém si vybrať. V ponuke totiž nájdeš až okolo 100 rôznych vín, výlučne z malokarpatskej oblasti. Nie je to však len pre fajnšmekrov, svoje si tu nájde každý.

Vínotéka s výrazným dôrazom na lokálnosť

Oblasť Malých Karpát je preslávená nielen krásnou prírodou, ale aj mnohými vinárstvami, ktoré produkujú kvalitné vína. Práve tie spája združenie Chute Malých Karpát, vďaka ktorému ľudia bližšie spoznávajú vinárov a ich výnimočné vína z tejto oblasti. Jedno z vinárstiev zakladajúce toto združenie, Karpatská perla, sa však postaralo o to, aby si za malokarpatskými vínami cestovať nemusel.

Archív Chuťotéka

V Bratislave, na Dulovom námestí vznikla vínotéka Chuťotéka, ktorá si dáva záležať na lokálnosti. Každý si pod týmto pojmom predstaví slovenské produkty, tie tu nájdeš, no výlučne len z malokarpatskej oblasti. Čo je ešte viac výnimočné, netýka sa to len vína, ale aj kávy, praliniek a dobrôt, ktoré si k poháriku môžeš dať.

Nielen kvalitné vína z malokarpatskej oblasti

Chuťotéka nie je len taká nejaká vínotéka. Môžeš si prísť kúpiť fľašu vína, no zároveň aj posedieť s blízkymi či urobiť ochutnávku alebo oslavu. Nemusíš byť človek so znalosťami someliéra, šikovný personál ti nemá problém poradiť, aj keď sa cítiš vo vínach úplne stratený. Môžeš si však byť istý, že sa ti v pohári ocitne kvalitné víno.

Ak sa budeš chcieť osviežiť nejakým nealkom, odporúčame Bobulino, špeciálny nápoj, ktorý nájdeš len v Chuťotéke. V ponuke majú aj niečo chutné pod zub, či už syry, alebo nátierky. Okrem ich vína tu teda nájdeš aj mnohé z vín ďalších vinárov zo združenia. Medzi nimi sú napríklad aj VINKOR, RATUZKY, MAVÍN, SKOVAJSA, REPA WINERY, HACAJ, TERRA PARNA, VERITAS & SANITAS a Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Na otázku, čo ich viedlo z vytvoreniu Chuťotéky, nám povedali, že vinári zo združenia Chute Malých Karpát chceli byť bližšie k ľuďom. Dať im možnosť všetky vína ochutnať na jednom mieste a v cenách ako u vinára. „Ak vám v rámci ochutnávky padne nejaké víno do oka, môžete si ho u nás zakúpiť, no nemusíte ho nosiť domov, o dodanie sa postaráme. Víno si môžete, samozrejme, vychutnať spolu s dobrým jedlom, kvalitná kuchyňa je neoddeliteľnou súčasťou každého dobrého vinárstva,“ dopĺňa Margita Šebová z vinárstva Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Miesto pre ľudí, ktorým záleží na kvalitnom lokálnom produkte

„Sú tu len tie vína, ktoré boli vyrobené z hrozna dopestovaného v malokarpatskej oblasti. Chceme tak vzdať poctu všetkým vinárom, ktorí sú zároveň aj vinohradníci. Toto sa týka aj doplnkového tovaru, ktorý tu budeme predávať – káva, pralinky, či nátierky, všetky budú len od výrobcov z Malých Karpát. Na lokálnosti nám jednoducho záleží. A CHUŤOTÉKA bude obchod pre ľudí, ktorí majú radi nielen kvalitné produkty, ale zaujíma ich aj to, odkiaľ pochádzajú,“ vysvetľuje Margita Šebová z vinárstva Karpatská Perla.

Archív Chuťotéka

Chuťotéka ponúka priestor na posedenie s kamarátmi, rodinou či kolegami pri víne, nik sa však nebude na vás pozerať nevraživo, ak si vypýtate kávu. Aj tá má lokálny pôvod. Kohokoľvek chcete potešiť fľaškou dobrého vína, máte ho možnosť najskôr ochutnať.

Na návštevu sa môžete zastaviť od utorka do piatku od jedenástej ráno do jedenástej večer, v piatok a sobotu do polnoci. Každý deň si tu môžete vychutnať viac ako tridsať rozlievaných vín, denné menu podávané počas pracovných dní do 14:00 alebo ochutnať výbornú teplú kuchyňu. Chuťotéka je veľmi dobrým priestorom aj pre menšie firemné akcie alebo rodinné posedenia.

Archív Chuťotétka
Archív Chuťotéka

Nezabudni sa zapojiť do súťaže na našom instagrame, v ktorej môžeš vyhrať večeru s degustáciou vín v Chuťotéke a noc v hoteli Apollo

https://www.instagram.com/p/CEUYsiGsylp/

Tento obsah vznikol v spolupráci s KARPATSKÁ PERLA, s.r.o.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť