Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Za prejdenie úsekom ti hrozí pokuta v stovkách eur. Na toto by si mali dávať Slováci pozor

Stačí, že sa tam len otočíš.


Na cestách môžeš dostať v dnešnej dobe pokutu za čokoľvek. Predstav si však, že by ti prišla poštou pokuta v stovkách eur jednoducho za prejdenie úsekom. Presne takýto prípad sa často opakuje v susednom Rakúsku, informuje TopSpeed. Pokuty môžu domov prísť aj Slovákom.

Ide o obyčajných podvodníkov, ktorí chcú vodičov obrať o peniaze za úplnú hlúposť. Reč je o otravnej firme, ktorá sa dožaduje platby za to, že si prešiel cez ich pozemok, a to aj v prípade, že si sa na ňom len otočil. Toto celé sa deje len kúsok od našich hraníc, v hlavnom meste Rakúska, vo Viedni, kam veľa Slovákov bežne cestuje.

Podvod si zakladá na tom, že si išiel cez súkromný pozemok. Je ich viac, prvým je vybetónovaná plocha na Franz-Eduard-Matras-Gasse, ďalším zas štrkové parkovisko na Breitenleer Straße či taktiež parkovisko na Prager Straße. Stačí, že sa tu len v priebehu pár sekúnd otočíš a príde ti domov list, v ktorom od teba vyžadujú zaplatenie pokuty stoviek eur.

Skúšajú rôzne vyhrážky

V listoch sa podvodníci odvolávajú na rôzne zákony, súčasťou sú aj konkrétne vyhlášky s vyhrážkami, ktoré hovoria o tom, čo sa stane, ak pokutu neuhradia. Mnohí vodiči sa zľaknú a pokutu zaplatia.

Za prejdenie úsekom hrozí pokuta
Shutterstock

Celé konanie je veľmi sporné a zrejme by sa dalo ľahko napadnúť. Na parkovisku na Prager Straße sa vraj nachádza pasca v modrom Smarte. Podľa všetkého je v aute nainštalovaná kamera, ktorá všetko sníma. Takéto nakrúcanie bez súhlasu je protizákonné, narúša totižto ochranu osobných údajov. Kameru si s určitosťou nevšimneš a na pozemok vojdeš, čo znamená, že ti domov príde list.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.