Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina
Zdroj: ©Shutterstock

Za zážitkami nemusíš cestovať ďaleko. Vďaka týmto festivalom odštartuješ leto vo veľkom štýle

Zlaté piesky sú bližšie a lacnejšie ako Jadran.

Leto sa nezadržateľne blíži, dni sa otepľujú a predlžujú. S každou teplotou nad 25 stupňov a večermi, keď je vonku vidno takmer do 21 hod., v človeku narastá túžba zbaliť si kufre a vypadnúť niekam preč. V tej istej sekunde sa však hlave rozsvieti aj kontrolka s nápisom peniaze.

Vyvaliť sa na dva týždne k moru a popíjať mojito na raňajky, obed aj večeru si nemôže dovoliť každý. Nie je to náročné len z finančného hľadiska, ale aj z časového. Skvelou alternatívou, pri ktorej neminieš mesačnú výplatu, stačí ti na to deň voľna (a možno ani ten nie) a užiješ si skvelú letnú atmosféru, je festival. V nasledujúcom článku ti ponúkame prehľad udalostí, ktorými odštartuje tohtoročné leto.

Lumen 2023

09. – 11. 06. 2023

Festival Lumen je open air festival gospelovej hudby, ktorý sa pravidelne koná začiatkom júna v Trnave. Tento rok oslávi už svoje 31. narodeniny. Hlavným organizátorom sú mladí dobrovoľníci, ktorých združuje Domka – Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci s rehoľou Saleziáni don Bosca a mestom Trnava.

Okrem hudobných vystúpení je súčasťou festivalu aj množstvo workshopov a prednášok na témy, ktoré sú aktuálne v životoch mladých ľudí – vzťahy, výchova, ekológia a pod. Napriek tomu, že ide o gospelový festival, zúčastňujú sa ho hostia aj interpreti svetového formátu.

Tento rok sa môžeš tešiť na vystúpenia skupín Homecoming, Godzone, Timothy, Baštrng a ďalších. Headlinerom festivalu, ktorý vystúpi v hlavnom programe v sobotu o 20:00, bude raper Ego.

Počas minulých ročníkov mali návštevníci možnosť stretnúť viacero zaujímavých hostí: Veroniku Ostrihoňovú, Vladimíra Krčméryho, Daniela Heviera, Máriu Čírovú, Mariána Čekovského, Janu Kirschner, Dana Dangla, Veroniku Remišovú, Ivetu Radičovú, Dominiku Mirgovú, Simonu Martausovú a ďalších.

Predaj lístkov funguje vo viacerých vlnách, aktuálne prebieha 3. vlna (do 9. júna), v ktorej si môžeš kúpiť lístok za 14,90 €. Na mieste to bude drahšie, vstupenka tam bude stáť 19,90 €.

Mičinský pitvor 2023

09. – 11. 06. 2023

Ak nie si vyznávačom hip hopu, country ani metalu, zaujme ťa možno toto podujatie. Začiatkom júna sa totiž uskutoční 8. ročník divadelno-hudobného festivalu pre celú rodinu s názvom Mičinský pitvor. Je určený pre všetkých, ktorí majú lásku k divadlu, hudbe a umeniu, nezáleží na veku ani schopnostiach.

Festival je výnimočný tým, že sa usiluje navodiť atmosféru cirkusu, no nie v zmysle, v akom sme na cirkus zvyknutí. Ako účinkujúci sa tento rok predstavia aj umelci z Tatra Tatra, Studia Damúza, vystúpi aj Andrea Bučko a Dominika Kavaschová – Morena band, Orchester Jeana Valjeana a ďalší.

TASR – Henrich Mišovič

Lístok si môžeš kúpiť na celý festival, ale aj na jednotlivé dni samostatne. Trojdňová vstupenka, ktorá ale nezahŕňa vstup na predstavenie Teatro Tatro, stojí 30 €. Vstupenky na piatkový a sobotný program stoja 18 €. Deti do 12 rokov majú vstup zdarma

Lestival 2023

17. 06. 2023

Medzi multižánrové festivaly nepochybne patrí LEStival. Ako uvádzajú jeho organizátori na webovej stránke, ide o najkrajší fantazijný festival na Slovensku. „Lestival je krasohľad do tej najkrajšej ríše. Do ríše fantázie, kde sa cukrová vata vyrába z oblakov, draky majú hudobný vkus, Laktibrada pije kapučíno a Valibuk s úsmevom váľa boky. Teda, buky. Spojte sa na dva dni so svetom bytostí z Dobšinského rozprávok a slovanskej mytológie. Stačí len trochu privrieť oči.“

Festival sa už tradične uskutoční v historickom parku kaštieľa v Dolnej Krupej, ktorý sa nachádza neďaleko Trnavy. Je to rodinný festival, na svoje si prídu deti, ale aj rodičia. Pripravené budú hudobné, divadelné aj tanečné vystúpenia, workshopy, folklór, ale aj dobré jedlo. Tento festival je tiež príležitosťou prezentovať svoju prácu, prihlásiť sa naň môžeš aj ako predajca.

YouTube video

Folklórny festival Východná 2023

30. 06. – 02. 07. 2023

Čo by to bolo za slovenské leto bez folklórneho festivalu? Najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou je, samozrejme, festival Východná. Už tradične sa koná vždy v prvý júlový víkend v amfiteátri v dedinke Východná.

YouTube video

Festival je známy predovšetkým svojou atmosférou, vďaka vyše 1 500 účinkujúcim tu ožívajú ľudové tradície, kultúra a folklór. K festivalu okrem prehliadky folklórnych skupín, detských aj dospeláckych súborov, ľudových hudieb, speváckych zoskupení, sólistov muzikantov i tanečníkov neodmysliteľne patria aj ľudoví remeselníci, tvorivé dielne, workshopy a program pre deti.

Vstupenku si budeš môcť kúpiť na mieste, o jednotlivých druhoch lístkov a ich cenách sa dozvieš viac na oficiálnej stránke festivalu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Aké sú trendy na dovolenkové destinácie v roku 2023?

Topfest 2023

30. 06. – 01. 07. 2023

Na Zelenej Vode pri Novom Meste na Váhom sa uskutoční 20. ročník legendárneho rockového a metalového festivalu Topfest. Počas jubilejného ročníka na teba čakajú tri pódiá, na ktorých vystúpi melodický metalcore headliner zo Spojeného Kráľovstva Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či Kiss Forever Band z Maďarska.

Zo slovenských interpretov sa divákom a fanúšikom predstavia kapely HEX, Heľenine oči, Smola a Hrušky, Slobodná Európa, z Česka prídu populárni Mirai či rocková Doga. Aktuálna cena za dvojdňovú permanentku v predpredaji je 45 €.

Hip Hop žije 2023

30. 06. – 01. 07. 2023

Ak nie si fanúšikom rocku či metalovej hudby, v rovnakom termíne ako Topfest sa uskutoční aj jeden z najobľúbenejších festivalov modernej hudby Hip Hop Žije. Tento ročník bude výnimočný nielen tým, že ide o 10. výročie od založenia festivalu, ale aj tým, že sa vracia späť na bratislavské Zlaté Piesky.

Z pôvodnej myšlienky vytvoriť komunitné podujatie zamerané na rap sa stal festival medzinárodných rozmerov. Tešiť sa už teraz môžeš na Separa, Kontrafakt, Kaliho, Majka Spirita, Gleba, Nerieš a mnohých ďalších interpretov.

Lístky na toto podujatie si vieš kúpiť už teraz, pričom máš na výber 3 verzie – normal (38,90 €)/VIP (118,90 €)/backstage (238,90 €).

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.