Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Keď sme si začiatkom roka zaumienili, že ťa pobavíme zoznamom kníh, ktorých názvy na nás v kníhkupectvách kričali už z diaľky, ešte sme netušili, že sa daný článok skôr či neskôr dočká pokračovania. Keďže sa ale pod príspevkom objavilo veľa ďalších skvelých skvostov, nakoplo nás to k ďalšiemu bádaniu.

Je pravda, že kvôli korona-opatreniam sme hľadali iba na stránkach online kníhkupectiev, ale aj napriek tomu sa nám opäť podarilo nájsť veľké množstvo kníh, ktorých názov nás pobavil alebo prinútil na chvíľu pouvažovať, či vidíme dobre.

A vieš, čo je na nich najlepšie? Tentokrát sú všetky okrem jednej dostupné – takže nimi môžeš potešiť a zároveň pobaviť (alebo pobúriť) niekoho v tvojom okolí aj bez toho, aby si opúšťal pohodlie svojej izby.

Na tieto knižné tituly môžeš natrafiť na stránkach online kníhkupectiev:

1. Jeho banán (Penelope Bloom)

Táto kniha ťa presvedčí, že nikdy nemáš siahať na cudzí banán – a už vôbec nie si ho strkať do úst…

View this post on Instagram

Krásnou neděli! ???‍♀️ Jak často měníte žánr? ? Když se podívám na mé přečtené knihy v tomto týdnu, tak vidím naprostý mišmaš ? Každopádně jsem včera dočetla tuto knihu a sedlo mi to neskutečným způsobem ??? Není extrémně dlouhá a čte se snad sama. Dost jsem se nasmála, nepřišlo mi to nijak přemrštěné nebo že by se autorka snažila, aby to bylo vtipné “na sílu” ? Na druhou stranu, každý máme jiný vkus, což? ? Nataša s Brucem se skvěle doplňovali a já myslím, že nemám co vytknout. ?? Teď budu čekat, kdy vyjdou další díly ? #hisbanana #jehobanan #book #bookstagram #booklover #bookphotography #bookmulher #bookworm #knihomolka #knihomol #bookaholic #bookaddict #booknerd #booknerdigans #bookish #bookishlifestyle #bookscover #bookismylove #abysscandle #yellow #bookread #knihy #ukazcoctes #photography

A post shared by Alexandra Fear (pseudonym) (@xandrafear) on

2. Strašidelná vagína (Carlton Mellick III)

Máš rád absurdnosti? Tak by ťa toto vrcholné dielo bizarro fictio žánru mohlo uspokojiť. Alebo aj nie…

3. Duch s rozkvetlým penisem (Mnislav Zelený-Atapana)

S touto knihou sa ponoríš do mýtov amazonských indiánov…

4. Bez hanby o ohanbí (Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl)

Namiesto pofidérnych stránok (a nemyslíme iba na farebné zviera, ktoré erdží) ti v tejto knihe skutočné lekárky odpovedia na všetky otázky, ktoré si chcel vedieť o vagíne a neodvážil si sa opýtať.

View this post on Instagram

O väčšine častí ľudského tela, ako napr. o mozgu, srdci alebo kolene, hovoríme často a bez rozpakov. Avšak o ženskom „ohanbí” sa hanbí rozprávať nielen väčšina chlapov, ale aj žien a dievčat. Pritom je to časť tela ako každá iná ??‍♀️ . Knihu Bez hanby o ohanbí napísali 2 nórske lekárky a je v nej všetko dôležité o tejto málo diskutovanej partii – od anatómie cez menštruáciu, orgazmus až po ochorenia, ktoré ženy často trápia. Proste všetko, čo by ste chceli a mali o tejto časti tela vedieť (bez ohľadu na pohlavie). . Text knihy je doplnený o miestami zábavné a miestami mierne pikantné ilustrácie. Rozhodne sa nebudete pri čítaní nudiť a dozviete sa kopec nových vecí. PS: odporúčame knihu často venčiť na verejnosti, zmätené/pobavené/vydesené pohľady okolia sú príjemným bonusom k skvelému čítaniu ?. •Mir & Meg . #bezhanbyoohanbi #slovart #slovart_vyd @slovart_vyd #thewonderdownunder #gledenmedskjeden #zazraktamdole #ninabrochmann #ellenstøkkendahl #mikinadimunova #hannesigbjørnsen #3_s_knihou #booklover #bookstagram #czskbookstagram #bookworm #dnescitam #copravectu #tipnaknihu #knihomolka #kniznafetka #somknihozrut #kniznitip #kniznykompas #feminismus #feminism #feminizmus #womenshealth #viaccasunacitanie #viccasunacteni #howmanywomxn

A post shared by 3_s_knihou (@3_s_knihou) on

5. Inspektor s velkým ptákem (František Niedl)

Čo myslíš, koľko priestoru sa v tejto knihe nájde pre toho veľkého vtáka?

6. Grázlik Gabo a rýchle prachy (Francesca Simon)

Je možné, že by bol Gabo knižnou predlohou jedného z obľúbených chlapských „seriálov“?

7. Sex s ex (Michal Slanička)

Ak si dostatočne inteligentný, aby si sa poučil z chýb ostatných, siahni po tejto knihe – ušetrí ti veľa času a energie. Ak nie si, očakávame tvoju spoveď v knižnej podobe.

8. Vrzgoši (Tom Fletcher)

Napadlo ti už niekedy, že to pravidelné vŕzganie v stredu večer od susedov zhora nemusí byť práve to, čo si myslíš? Je celkom možné, že sú to potvory Vrzgoši.

9. Prečo slony grcajú (Jan Pavel)

Nech už slony grcajú z hocakého dôvodu, určite v tom nebude ťažká piatková alkoholická párty ako v tvojom prípade. Aspoň predpokladáme…

10. V znamení Hovna (Jaroslav Rumpli)

Táto kniha je dôkazom, že nie je dôležitý názov, ale obsah. Inak by sa nestala finalistom literárnej ceny Anasoft litera 2009.

11. Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja (Branislav Jobus)

Knihy tohto autora deti milujú, takže na tom asi bude podobne aj táto novinka, ktorá má vyjsť začiatkom leta. Ideálny darček, ak máš kamaráta Štefana, čo ty na to?

12. Bobky, lajná a iné hovienka (Nicola Davies)

Hrochy sa podľa toho orientujú, leňochy vďaka tomu udržiavajú susedské vzťahy, zajace sa tým kŕmia a väčšina dospelých o tom vôbec nehovorí… Čo je to?

13. Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové (Troll)

Kniha, v ktorej môžeš s Detektívom Prdelkou a jeho pomocníkom pánom Bobkom riešiť dychberúce detektívne prípady. Podľa nás je top úloha, v ktorej máš na dvojstrane nájsť čo najviac Ass-Faces.

14. Makak kaká (Tereza Kodlová)

Ďalšia kniha, v ktorej ak dáš reči o hovienku do veršov, stane sa z teba básnik. A zrazu to nebude ani nechutné, ani tabu.

15. Sracia zbraň (Koloman Kocúr)

Biologická zbraň vo forme plynu; „munícia“; sračky, ktoré sa niekomu rodia v hlave namiesto nápadov… alebo žeby ešte niečo horšie? Dozvieš sa po prečítaní tejto knihy.

16. Ako prežiť kreténov (Robert I. Sutton)

Dobrí ľudia ešte nevymreli – o čom svedčí aj autor tejto knihy, ktorý zhrnul to najlepšie, na čo prišiel na základe seriózneho dlhoročného skúmania „kreténov“, aby si sa im ty mohol s ľahkosťou vyhnúť.

17. Krátke dni na zabíjanie (Arturo Pérez-Reverte)

Na zabíjanie sú možno krátke, ale vďaka karanténe určite nie dosť krátke na to, aby si si neprečítal nejakú knihu – možno aj túto, plnú zaujímavostí z dejín napísaných zábavnou formou.

18. Prečo má mama všetko v… (Gill Sims)

Po knižných hitoch Prečo mama pije? a Prečo mama nadáva? prichádza v máji ďalšia kniha pre všetky normálne matky. Už vieš, čím potešíš tú svoju na Deň matiek?

19. We are never meeting in real life (Samantha Irby)

Vieš, aká je najjednoduchšia možnosť, ktorou ako knihomoľ „nevinne odpovieš“ na každodenné bombardovanie od cudzincov, ktorí sa neustále vypytujú, kedy sa stretnete? Na otázku, čo čítaš, im pošli odfotenú túto knihu. Ideálne ešte s nejakým drinkom, akože ťažká pohodička. Funguje to na 100 %.

Okrem vyššie uvedených kníh sme na stránkach online kníhkupectiev natrafili aj na zopár trefných kúskov, ktorých názov dokonale zapadá do pracovného prostredia a niekedy až veľmi konkrétne vyjadruje vzťah zamestnanca k zamestnávateľovi (v prípade, že sa ťa to netýka, si môžeš úprimne zagratulovať).

• Nechce sa mi pracovať (Guillaume Apollinaire, Ľubomír Feldek)
• Ako pracovať pre idiota (John Hoover)
• Hating the Boss (Kristen Granata)
• Zabi svojho šéfa (Shane Kuhn)
• 101 způsobů, jak zabít svého šéfa (Graham Roumieu)
• My Boss is a Bastard (Richard Maun)

Ako môžeš vidieť, väčšina kníh so zábavnými až bizarnými názvami odkazuje buď na sex, pohlavné orgány, produkty vylučovacej sústavy, rozličné variácie pomenovania „zlých“ ľudí alebo na vedúcich. Aké neprekvapivé až primitívne, však?

Napriek tomu sme si istí, že si sa pri niektorých názvoch pousmial (alebo aspoň nechápal, ako ten návrh mohol prejsť vo vydavateľstve). A presne o to v tomto článku ide.

Kvalitu spomenutých titulov ti zaručiť nevieme, ale možno ťa niektoré názvy inšpirujú, aby si niečím podobne „kreatívnym“ prispel na knižný trh aj ty. A ak sa na to predsa len necítiš, môžeš niektoré tipy využiť ako zábavný darček a pobaviť tak aj kamošov, ktorí knihy svojvoľne nevyhľadávajú.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť