Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Modelárstvo je v našich končinách pomerne rozšírené hobby už niekoľko desaťročí a ak aj ty sám nepatríš medzi modelárov, je vysoká šanca, že niekde na povale nájdeš sovietske tanky či lietadlá, ktoré zlepil tvoj otec alebo dedo.

Japonský modelár, ktorý na Twitteri vystupuje pod menom annkoromoti, sa vo svojej tvorbe špecializuje na pomerne úzky segment. Neskladá vojenskú techniku, dopravné lietadlá či automobily, ale zameriava sa takmer výhradne na bojové stroje z ikonických anime sérií ako Gundam či Macross, uvádza portál Grape Japan.

Jeho najúspešnejší model

Jeho zrejme najväčší úspech sa spája s anime sériou Macross a stíhačkou Valkyrie, ktorá sa v ňom objavila. Tak schválne – pozri sa na nasledujúci obrázok a povedz, či by si dokázal rozoznať, či ide o snímku zo seriálu, alebo o model.

Projekt mu dal poriadne zabrať

Tí, ktorí tipovali, že ide o model, majú, samozrejme, pravdu. Annkoromoti si dal na stavbe lietadla poriadne záležať a výsledok práce ľuďom poriadne zamotal hlavy. Lepením a hlavne farbením strávil obrovské množstvo času a treba povedať, že výsledok je niečo úplne unikátne. Podstatnú rolu zohrala použitá technika cell-shading, vďaka ktorej povrchy vyzerajú ako z animovaného filmu.

Na kompletnej dioráme by človek len veľmi ťažko našiel nejakú chybu. Je jasné, že Annkoromoti má už čosi za sebou a nemožno ho označiť za nováčika. Toto hobby vyžaduje hneď niekoľko ľudských zručností – schopnosť myslieť niekoľko krokov vopred, jemnú motoriku a riadnu dávku trpezlivosti.

Model vs. záber zo seriálu

Fenomenálna práca modelára vyniká hlavne v príspevku, v ktorom priamo porovnáva model a záber zo seriálu. Miniatúru (vľavo) by v tomto prípade väčšina ľudí nazvala HD remasterom anime a nikoho z nich by nenapadlo, že môže ísť o fyzický predmet.

Zdroj: grapee.jp


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť