Záber z anime alebo plastový model? Dokonalá práca modelára ti zamotá hlavu

Trpezlivosť a odhodlanie prinášajú ovocie.

Zdroj: shutterstock

Modelárstvo je v našich končinách pomerne rozšírené hobby už niekoľko desaťročí a ak aj ty sám nepatríš medzi modelárov, je vysoká šanca, že niekde na povale nájdeš sovietske tanky či lietadlá, ktoré zlepil tvoj otec alebo dedo.

Japonský modelár, ktorý na Twitteri vystupuje pod menom annkoromoti, sa vo svojej tvorbe špecializuje na pomerne úzky segment. Neskladá vojenskú techniku, dopravné lietadlá či automobily, ale zameriava sa takmer výhradne na bojové stroje z ikonických anime sérií ako Gundam či Macross, uvádza portál Grape Japan.

Jeho najúspešnejší model

Jeho zrejme najväčší úspech sa spája s anime sériou Macross a stíhačkou Valkyrie, ktorá sa v ňom objavila. Tak schválne – pozri sa na nasledujúci obrázok a povedz, či by si dokázal rozoznať, či ide o snímku zo seriálu, alebo o model.

Projekt mu dal poriadne zabrať

Tí, ktorí tipovali, že ide o model, majú, samozrejme, pravdu. Annkoromoti si dal na stavbe lietadla poriadne záležať a výsledok práce ľuďom poriadne zamotal hlavy. Lepením a hlavne farbením strávil obrovské množstvo času a treba povedať, že výsledok je niečo úplne unikátne. Podstatnú rolu zohrala použitá technika cell-shading, vďaka ktorej povrchy vyzerajú ako z animovaného filmu.

Na kompletnej dioráme by človek len veľmi ťažko našiel nejakú chybu. Je jasné, že Annkoromoti má už čosi za sebou a nemožno ho označiť za nováčika. Toto hobby vyžaduje hneď niekoľko ľudských zručností – schopnosť myslieť niekoľko krokov vopred, jemnú motoriku a riadnu dávku trpezlivosti.

Model vs. záber zo seriálu

Fenomenálna práca modelára vyniká hlavne v príspevku, v ktorom priamo porovnáva model a záber zo seriálu. Miniatúru (vľavo) by v tomto prípade väčšina ľudí nazvala HD remasterom anime a nikoho z nich by nenapadlo, že môže ísť o fyzický predmet.

Zdroj: grapee.jp

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Učitelia sa podelili o historky so študentmi, ktorí neboli práve z tých najbystrejších

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME