Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Sony Pictures / MovieStillsDB

Zabudnutí superhrdinovia: RoboCop bol skutočným predchodcom dnešných komiksových veľkofilmov

Koncom 80. rokov dorazil RoboCop, ktorý si svojím futuristickým prevedením získal fanúšikov po celom svete.

Pokusy o vzkriesenie RoboCopa

Nadviazať na prvotný úspech jedinečného RoboCopa sa pokúsilo viacero osobností. V roku 1994 sme dostali prvý hraný televízny seriál, kde sa v hlavnej úlohe objavil Richard Eden. Avšak, tento pokus bol po 1. sérii s celkovými 22 epizódami úplne zrušený. Za zmienku stojí časomiera jednotlivých epizód, ktoré sa pohybovali od 42 až do 85 minút. Tento seriál má na ČSFD iba 25 % a na IMDB 5,5/10.

Ďalším zaujímavým pokusom o vzkriesenie RoboCopa bol animovaný seriál z roku 1998. Celý názov projektu je Robocop: Alpha Commando, ktorý má na konte 1. sériu s celkovými 40 epizódami. O réžiu tohto animáku sa postarala trojica Tom Tataranowicz, Victor Dal Chele, Larry Houston. Seriál však nedopadol podľa očakávaní a na ČSFD má iba podpriemerných 12 %, pričom IMDB drží hranicu na 5/10.

Ako sa správaš v skupinovom chate? Takéto sú pravidlá, čo by si určite nemal robiť

Odporúčame prečítať:

Ako sa správaš v skupinovom chate? Takéto sú pravidlá, čo by si určite nemal robiť

V roku 2001 dorazil na televízne obrazovky divákov ďalší pokus priviesť RoboCopa späť k sláve s hraným kanadským mini-seriálom Robocop: Prime Directives (Robocop: Temná spravodlivosť). Tento počin bol ukončený po 4 epizódach s časomierou 90 minút, ktoré si na zodpovednosť zobral režisér Julian Grant. Tento projekt bol absolútne odvrhnutý. Na ČSFD smúti so 14 %, zatiaľ čo na IMDB má iba 4,6/10.

Posledným, o niečo lepším pokusom bol film Robocop (2014), kde sa v hlavnej úlohe objavuje herec Joel Kinnaman. Režisérom snímky je José Padilha, zatiaľ čo scenár napísali podľa pôvodného príbehu od Edwarda Neumeiera. Snímka v porovnaní s predchádzajúcimi pokusmi dopadla o niečo lepšie, avšak stále sa drží určitého priemeru. Na ČSFD sa teší 62 % a na IMDB 6,1/10.

Koncom 80. rokov, dorazil RoboCop, ktorý si svojim futuristickým prevedením, získal fanúšikov po celom svete.
Sony Pictures / MovieStillsDB

Bol posledný pokus skutočne posledným pokusom?

Od roku 2014, keď dorazil na strieborné plátna film Robocop, nie sú známe žiadne ďalšie informácie o pokuse úspešne naštartovať franšízu okolo robotického policajta. Preto sa tak môžeme utešiť aspoň poslednou zmieňovanou verziou, v ktorej sa objavili filmové legendy ako Gary Oldman alebo Michael Keaton, pričom jednu z vedľajších úloh si strihol aj Samuel L. Jackson.

Pre starších tu zostáva navždy prvý film RoboCop z roku 1987, ktorý sa v rámci recenzií do dnešného dňa teší veľkej obľube.


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.