Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 1.2.2023
sk
Tatiana
, Táňa
cz
Hynek

Začal sa rozšírený americký výcvik ukrajinských vojakov v Nemecku

Kombinovaný vojenský výcvik je zameraný na zdokonaľovanie schopností ukrajinských vojakov, aby boli lepšie pripravení začať ofenzívu alebo čeliť akémukoľvek nárastu ruských útokov.


V nedeľu sa začal nový rozšírený americký bojový výcvik ukrajinských síl v Nemecku. Jeho cieľom je dostať prápor zhruba 500 vojakov späť na bojisko na Ukrajine v najbližších piatich až ôsmich týždňoch. Povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley, ktorý v pondelok pricestuje na cvičisko v Grafenwöhre, aby program osobne skontroloval.

Kombinovaný vojenský výcvik je zameraný na zdokonaľovanie schopností ukrajinských vojakov, aby boli lepšie pripravení začať ofenzívu alebo čeliť akémukoľvek nárastu ruských útokov. Naučia sa, ako lepšie presúvať a koordinovať svoje jednotky o veľkosti roty a práporu v boji s využitím kombinovaných delostreleckých, obrnených a pozemných síl. Komplexný výcvik, v kombinácii s radom nových zbraní, delostrelectva, tankov a iných vozidiel smerujúcich do krajiny, bude podľa Milleyho kľúčom k tomu, aby ukrajinské sily získali späť územie, ktoré im počas vojny na Ukrajine obsadilo Rusko.

Americká pomoc sa v rámci výcviku dosiaľ sústreďovala skôr na bezprostredné potreby na bojisku, najmä na to, ako využiť širokú škálu západných zbraňových systémov prúdiacich na Ukrajinu. USA už takto vycvičili viac ako 3 100 ukrajinských vojakov. Výcvik pre zbrane, ktoré dodávajú, poskytujú ukrajinským silám aj ďalšie krajiny.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť