Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Záchod v byte zasiahol blesk a kompletne ho zdemoloval. Ako sa tam dostal?

Hasiči v americkej Oklahome museli riešiť naozaj nezvyčajný prípad.


Zásah bleskom síce nebýva úplne častý jav, ale keď ho už schytáš, môže ťa to stáť život. Preto je lepšie šťastie radšej nepokúšať. Ale počul si už o prípade, že by blesk zdemoloval záchod? Ako píše portál Unilad, podobná vec sa odohrala v meste Okmulgee v americkej Oklahome. Na prvý pohľad to pôsobí absurdne, že? Záchod je predsa bezpečne pod strechou, ako by sa k nemu mohol dostať blesk?

Stať sa to však môže. Prekvapených hasičov začiatkom mesiaca privolali do bytu, v ktorom blesk zasiahol záchod a kompletne ho zničil. Byt bol vtedy, našťastie, prázdny. „Ventilátor bol poškodený a záchodová misa zničená. V priestore podkrovia, kde sa domnievame, že blesk udrel, bola mierne obhorená krokva,“ povedal veliteľ hasičov Dewayne Hurt.

Hasiči nič podobné ešte nevideli

Blesk sa podľa nich dostal do bytu cez kovové výfukové potrubie. Prišiel do kontaktu s vodou v miske záchoda, čo spôsobilo výbuch. Okrem neho vznikol aj malý požiar v podkroví, ktorý ale hasiči bez problémov uhasili. „Pracujem tu už 19 rokov, ale nikdy som nič podobné nevidel,“ vyjadril sa hasič Rocky Morrow.

Podľa meteorológov je mimoriadne vzácne, aby blesk spôsobil podobnú škodu, vylúčiť to však nemožno. Odporúčajú preto, aby sa ľudia počas búrky vyhýbali vode, potrubiam a inštalatérskym sieťam, vrátane umývadiel, vaní či kohútikov.

Ľudia by sa tiež nemali kúpať v rybníkoch, jazerách a iných vodných plochách. Uvideli tiež, že zo všetkých zásahov bleskom zraní približne jedna tretina z nich niekoho v uzavretom priestore.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť