Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Záchranári sa už piaty deň snažia zo studne vyslobodiť malého chlapca

Päťročný marocký chlapec padol do približne 32 metrov hlbokej studne.


Záchranári na severe Maroka sa už piaty deň usilujú zachrániť z približne 32 metrov hlbokej studne päťročného chlapca. V sobotu popoludní sa im podarilo dostať sa do vykopanej chodby dúfajúc, že chlapca nájdu živého. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na svojich spravodajcov.

Raján spadol do úzkej prázdnej šachty v dedine Ighrán v hornatej oblasti provincie Šafšávin v utorok večer. Okolnosti, ako sa to stalo, nie sú zatiaľ objasnené. Záchranári nevedeli ani odhadnúť, ako dlho bude trvať, kým sa z tunela dostanú von.

TASR

Kamera, ktorú záchranári predtým do šachty spustili, zachytila chlapca zozadu ako leží na boku, avšak nebolo možné s určitosťou povedať, či je nažive, uviedol šéf záchranárskej akcie. Chlapcovi sa tiež pokúsili dodať zásoby kyslíka, vody a jedla, avšak nebolo isté, či ich zachytil.

Keďže šachta mala priemer len 45 centimetrov a jej rozširovanie by bolo príliš riskantné, pristúpili záchranári k vykopaniu širokej paralelnej šachty vo svahu, aby sa k chlapcovi dostali zboku. Záchranné tímy vykopali najprv pomocou buldozérov zeminu až do hĺbky, kde je chlapec uväznený a následne začali manuálne smerom k nemu kopať horizontálny tunel. Ich práce komplikoval skalnato-piesčitý terén, v ktorom hrozia zosuvy pôdy.

Na mieste čakajú zdravotníci, aby chlapca po vytiahnutí vyšetrili a poskytli mu prvú pomoc. Pripravený je i vrtuľník so zdravotníckym vybavením, ktorý ho má previezť do najbližšej nemocnice.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.