Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Začína sa protest za vyššie platy školských zamestnancov a lepšie podmienky v školách

Má ostať odborársky a nebude stranícky.


V Bratislave sa začína protest za vyššie platy školských zamestnancov a lepšie podmienky v školách. Má ostať odborársky a nebude stranícky. Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku informoval, že aj touto formou žiadajú ministrov školstva a financií o zvýšenie financií do školstva.

„Protestom chceme upozorniť vládu SR a poslancov Národnej rady SR a zároveň ich požiadať, aby už konečne rozhodli o rapídnom navýšení financií do školstva. Tým zachránite naše školstvo a zvýšite motiváciu mladých ľudí pracovať v školstve,“ uviedol ešte koncom mája zväz. Podľa neho takmer každý politik podporuje zvyšovanie financií do školstva, no nie každý z nich školstvu rozumie.

Protest zväzu za vyššie platy zamestnancov a za lepšie podmienky v školách pre deti, žiakov a študentov, ale aj pedagogických a odborných zamestnancov, učiteľov vysokých škôl a nepedagogických zamestnancov sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave s následným pochodom pred Národnú radu SR.

Shutterstock

Slovenská komora učiteľov (SKU) považuje požiadavku na zvýšenie platov za opodstatnenú a nárast o desať percent za minimum. Ako podotkla viceprezidentka SKU Soňa Puterková pre agentúru SITA 8. júna, takéto zvýšenie pravdepodobne pokryje iba infláciu a sľuby politických strán vládnej koalície o zatraktívnení učiteľskej profesie sa nenaplnia. „Pripravovaný protest podporujeme, pretože okrem sľubov, ako by sa mohlo zvýšenie miezd financovať, neboli dané žiadne reálne záruky,“ uzavrela Puterková.

Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) aj dnes pred rokovaním vlády avizoval, že predloží návrh zákona, ktorý zároveň zvýši dane na alkohol, hazard a pre bohaté firmy, ale zároveň zvýši platy zamestnancov verejnej správy o desať percent. S týmto návrhom však nesúhlasí koaličná strana Sloboda a Solidarita.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.