Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Zadržali dvoch prevádzačov, v autách mali 30 migrantov z Afganistanu a Sýrie

Jeden z prevádzačov mal dostať za 17 nelegálnych migrantov 3 000 eur, ďalší mal dohodnutých 300 eur na osobu. Teraz im hrozí desaťročný pobyt vo väzení.


Vyšetrovatelia Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinili dve osoby z prevádzačstva. Obaja sa pokúsili previesť spolu 30 nelegálnych migrantov z Afganistanu a Sýrie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od sedem do 10 rokov.

V prvom prípade je podľa Michala Slivku z oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru obvinený 26-ročný Ukrajinec, ktorý za 3 000 eur umožnil vozidlom nedovolene prekročiť štátnu hranicu z Maďarska na Slovensko pri Štúrove 17 nelegálnym migrantom.

30 NELEGÁLNYCH MIGRANTOV SA POKÚSILI PREVIEZŤ DVAJA ĽUDIAVyšetrovatelia národnej jednotky boja proti nelegálnej…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, May 9, 2022

Vodič výzvu na zastavenie neuposlúchol a snažil sa hliadke ujsť. Pri obci Bajtava (okr. Nové Zámky) nezvládol riadenie a s vozidlom narazil do zvodidiel. Následne sa dal na útek, na mieste nehody nechal vo vozidle 15 osôb zo Sýrie a dve osoby z Afganistanu. Policajti obvodného oddelenia zo Štúrova začali po vodičovi okamžite pátrať, za pomoci služobného psa ho našli a zadržali.

V druhom prípade je obvinený 31-ročný Chorvát, ktorý umožnil nedovolene prekročiť štátnu hranicu z Maďarska na Slovensko (Letkés – Salka) 13 nelegálnym migrantom z Afganistanu. Dohodnutú mal odmenu 300 eur za osobu.

Ako ďalej informoval Slivka, prípady si prevzali vyšetrovatelia národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Oboch vodičov obvinili zo zločinu prevádzačstva a zároveň podali návrh na ich väzobné stíhanie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť