Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.5.2024
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Internet miluje optické ilúzie. Teda vlastne nie. Internet miluje hádky o absolútnych banalitách, bez ktorých by sa stále Zem točila, voda sa liala a Studenková popierala všetky doposiaľ známe zákony prírody. A nič predsa nie je lepším dôvodom na odštartovanie takejto agresívnej debaty, ako optická ilúzia, ktorej sa ľudia snažia prísť na kĺb.

Pamätáte sa ešte na tie modro-čierne plesové šaty, ktoré hŕstka internetových užívateľov s pokrivenými zrakovými vnemami považovala za bielo-zlaté? Alebo na tú Yanny-Laurel záležitosť, ktorá nás prinútila pochybovať o zdravotnom stave našich uší? Tak táto záhada strateného F-ka bude niečo veľmi podobné.

Niekoľko dní dozadu zdieľal používateľ Redditu s menom 0rangeLimey do komunity združujúcej rôzne zaujímavosti fotografiu. Bol na nej nápis v kaviarni, ktorý (prekvapivo) hlásal slovo „coffee“. Tento nápis vrhal na stenu tieň. A čuduj sa svete, niekde medzi ním a stenou soudruzi z NDR (prípadne fyzikálne zákonitosti) udelali chybu, pretože tieň ostal ochudobnený o jedno písmeno F.

Sign says coffee, shadow says cofee… from mildlyinteresting

A keďže svoj drahocenný čas tráviš tu, čítaním tohto edukatívneho článku, môžeme si spolu položiť kľúčovú otázku: Kam zmizlo písmeno F? Kam ho hra tieňov zapatrošila? Niektorí ľudia mali pocit, že záhadu rozlúskli…

View post on imgur.com

View post on imgur.com

…no je tomu naozaj tak? Je to všetko len polohou a uhlom dvoch svetiel, vďaka ktorým sa obe písmená F zliali do jedného jediného tieňa? Túto otázku necháme otvorenú pre všetkých tých, ktorí by sa o svoje logické vysvetlenia chceli podeliť v komentároch 🙂 

Zdroj: 0rangeLimey / Reddit


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.