Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Záhadná smrť na Slovensku: Vyjadrila sa priateľka Erika, ktorého zabil elektrický prúd. Išiel si naozaj spraviť fotku?

Verzia polície nabrala iný rozmer.


Prípad smrti z Veľkonočného pondelka, keď 21-ročný Erik išiel so svojou priateľkou po koľajniciach železničnej stanice v Galante, má dohru. Ako informuje Plus 7 dní, k smrti sa vyjadrila Erikova priateľka Katka, ktorá tvrdí, že o fotku vôbec nešlo.

Verzia bola taká, že si Erik išiel spraviť selfie, vyliezol na odstavený nákladný vozeň a zasiahlo ho vysoké napätie, ktoré ho v momente odhodilo na zem a zabilo. „Na miesto boli okamžite vyslaní železniční policajti aj záchranári, ktorí už nedokázali mladému mužovi pomôcť,“ informovala o prípade polícia.

Najprv sa ozval Erikov brat, ktorý tvrdil, že o fotku vôbec nešlo. Polícia teda svoju pôvodnú verziu upravila a ospravedlnila sa za pôvodné vyjadrenia.

Fotiť sa nechcel

Verziu, že si išiel Erik spraviť selfie, poprela aj jeho priateľka Katka. „Nešlo tam vôbec o fotku, nechcel sa fotiť,“ začína Katka, pričom doteraz nechápe, prečo sa jej priateľ rozhodol liezť na vozeň. „Nič mi nepovedal, len mi podal kofolu. Ako začal liezť, snažila som sa ho zadržať, ale nenechal sa a odsotil mi ruku. Nebol tam ani náznak toho, že by chcel alebo plánoval niečo takéto spraviť,“ dodáva.

Polícia tvrdí, že pred výstupom na vagón podával Katke telefón, aby ho odfotila. Tá to však popiera, mobil mal podľa nej celý čas vo vrecku. „Snažila som sa poskytnúť prvú pomoc, lenže ako som sa neskôr dozvedela, on bol na mieste mŕtvy,“ opisuje Katka nepríjemnú spomienku.

Nebol v najlepšom psychickom stave

Podľa priateľky nebol Erik posledné týždne psychicky v dobrom stave. Udáva, že desať dní pred incidentom ho na ubytovni poriadne zbili. „Bol na pohotovosti a mal pomliaždené rameno, rebro aj hlavu. Odvtedy mával nočné mory. Hocikedy sa budil s plačom alebo s výkrikmi: ,Nebite ma‘ plus skoro nonstop sa triasol ako osika,“ opisuje Katka.

Po tom, ako to chcel Erik oznámiť na polícii, sa mu vyhrážal majiteľ ubytovne, že ich vyhodí na ulicu. Katka sa po Erikovej smrti z ubytovne odsťahovala.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje