Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Záhadné vraždy, ktoré spôsobili najrozsiahlejšie vyšetrovanie v rakúskej kriminálnej histórii

Kto zabil tri mladé ženy?

Spoločne sme sa pozreli na niekoľko mysterióznych prípadov z Maďarska aj Poľska. Teraz zavítame k našim ďalším susedom – k Rakúšanom. Tamojšie staré kriminálne spisy ukrývajú množstvo vrážd, na ktoré sa časom zabudlo. My teraz jeden z nich znovu „oživíme“.

Budeme sa venovať trom úzko spätým vraždám, ktoré poriadne potrápili miestnych vyšetrovateľov. Išlo o sériového vraha alebo o troch rôznych páchateľov? Vraždy sa stali v rovnakej oblasti, vždy išlo o mladé ženy. Táto záhada spôsobila najrozsiahlejšie vyšetrovanie v rakúskej kriminálnej histórii.

Alexandra Schriefl

V susednom Rakúsku sa písal 26. október 1988. Alexandra Schriefl mala v tom čase len dvadsať rokov a pracovala ako predavačka v jednom z miestnych obchodov. V osudný večer bola s niekoľkými priateľmi na diskotéke. Naposledy ju videli v neďalekej telefónnej búdke okolo 2:30, odkiaľ zavolala svojmu priateľovi, aby ju vyzdvihol. Keď však prišiel, Alexandra bola preč.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje