Záhadné zmiznutie Maddie McCann speje k vyriešeniu. Nemecká polícia si je istá, že má vinníka

Nemeckí prokurátori majú v rukách konkrétne dôkazy, ktoré podľa nich bez akejkoľvek pochybnosti ukazujú na odsúdeného pedofila.

Zdroj: Profimedia

Prípadu zmiznutia 3-ročnej Britky Madeleine McCann sme pred časom na EMEFKA venovali jeden dlhší samostatný článok. Na ten neskôr nadviazal ďalší, ktorý sa zameriaval na nové informácie v celom prípade a prinášal tiež meno hlavného podozrivého – Christiana Brücknera. Ten je pedofilným sexuálnym predátorom a momentálne si odpykáva sedemročný trest za znásilnenie.

Maddie je mŕtva

Vyšetrovatelia sa vtedy vyjadrili, že v celom prípade došlo k zásadnému prelomu a Brückner je pre nich podozrivým číslo jeden. Ako informuje aj portál Unilad, včera nemeckí prokurátori oznámili, že majú „konkrétny dôkaz“ o tom, že Maddie McCann je mŕtva, a o tom, že ju zavraždil práve Christian Brückner.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.maddy%20mccann&mp_sed=230469391&rpp=420)

Zároveň o svojich zisteniach informovali aj rodičov Madeleine, Kate a Gerryho McCannovcov. Uvádza sa v ňom, že nemeckí prokurátori nemajú „ani najmenšiu pochybnosť“ o tom, že práve Brückner Maddie zabil. Konkrétny dôkaz, samozrejme, nebol zverejnený.

„Informovali sme McCannovcov, že Madeleine je mŕtva a vysvetlili im, že dôkazy zatiaľ nemôžeme odhaliť,“ uviedol prokurátor Hans Christian Wolters. „Máme ale konkrétny dôkaz, že podozrivý Christian Brückner Madeleine zavraždil.“

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.madeleine%20mccann&mp_sed=526930060&rpp=420)

Dôkaz zatiaľ nebol zverejnený

Wolters uviedol, že už informovali aj britskú políciu. McCannovci sa ústami svojho právnika Rogeria Alvesa dožadovali toho, aby bol dôkaz o smrti Madeleine zverejnený. Ako sme ale uviedli, nie je to možné, pretože by sa tým mohla výrazne znížiť šanca, že Brückner bude za svoj zločin súdený.

„Sympatizujem s rodičmi, ale ak zverejníme viac detailov, mohlo by to zmariť celé vyšetrovanie,“ dodal Wolters. „Toto je prípad vraždy, nie nezvestnej osoby. Po celý čas sme si boli istí, že vyšetrujeme vraždu a máme pre to aj dôkazy,“ uzavrel. Zároveň dodal, že rozumie McCannovcom, ktorí „chcú nájsť pokoj“ a zistiť, čo presne sa s ich dcérou stalo.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.maddy%20mccann&mp_sed=127921619&rpp=420)

Nezvestná už viac ako 13 rokov

Maddie McCann zmizla zo svojej hotelovej izby v portugalskom rezorte Praia da Luz 3. mája 2007, kde bola so svojimi rodičmi a súrodencami na dovolenke. Jej zmiznutie šokovalo celý svet a podľa mnohých išlo o „najznámejší prípad nezvestnej osoby v modernej histórii“.

Polícia mala za to, že Maddie mohla byť unesená organizovanou sieťou pedofilov. Svedkovia totiž vypovedali, že v dňoch, ktoré predchádzali zmiznutiu dievčatka, boli v okolí hotela pozorovaní neznámi muži. Ako podozriví však boli istú dobu vedení aj samotní Maddienini rodičia.

Samotný Brückner žil medzi rokmi 1995 a 2007 v Portugalsku, a to práve v blízkosti mesta Praia da Luz. V deň Maddieninho zmiznutia mal prijať telefonát od neznámej osoby, ktorý trval približne 30 minút. Brückner bol už dvakrát odsúdený za sexuálne obťažovanie detí a neskôr aj za znásilnenie 72-ročnej ženy, ktorého sa dopustil v Portugalsku.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.madeleine%20mccann&mp_sed=527314266&rpp=420)

Ešte na slobode sledoval jedného večera s kamarátmi dokumentárny film o Maddie McCann v čase výročia jej zmiznutia. V opitosti sa následne kamarátom zveril, že „o Maddie vie všetko“ a o tom, že „zbaviť sa jej tela bolo jednoduché“. Brücknerov kamarát to po niekoľkých dňoch oznámil polícii.

Od zmiznutia Maddie uplynulo už viac ako 13 rokov. Zdá sa však, že táto záhada konečne speje k svojmu vyriešeniu a pravdepodobne sa postupom času dozvieme aj podrobnejšie informácie o tom, čo sa jej vlastne stalo.

Ak ťa zaujíma prípad zmiznutia malej Maddie, venovali sme mu aj rozsiahly článok, ktorý nájdeš tu 

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
52
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, o ktorých si myslíš, že by ich ľudia mali vedieť, ale neustále ťa prekvapujú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME