Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Záhradkár v Česku sa chcel zbaviť krtka nelegálnou pyrotechnikou. Zlomil si pri tom obe nohy

Výbuch muža vážne zranil.


Krtko dokáže byť veľmi nepríjemným spoločníkom všetkých záhradníkov. 45-ročný muž z Českej republiky sa s otravným cicavcom rozhodol vysporiadať nezvyčajne rázne. Nedopadlo to ale tak, ako si predstavoval. Ako uvádza portál iDnes, muž z Českobudějovicka sa krtka snažil zlikvidovať pomocou obzvlášť silnej pyrotechniky.

Podľa polície išlo o nelegálne zakúpenú pyrotechniku typu Dum Dum kategórie F4. Tá je pritom určená pre profesionálnych odpaľovačov ohňostrojov. Muž sa ale rozhodol, že ju použije práve na krtka, ktorý mu ničil záhradu.

Shutterstock

Skončil v nemocnici

„Petardy vložil do krtincov a zaistil ich betónovou dlaždicou, na ktorej však stál,“ uviedol hovorca polície Jiří Matzner. A práve to sa mu vypomstilo. Pri odpaľovaní tejto pyrotechniky sa totiž odporúča vzdialenosť minimálne 25 metrov. Mužovi sa pri výbuchu zlomili obe nohy, takže ho vo vážnom stave previezli do nemocnice.

Polícia po príchode na miesto činu objavila v záhrade metrovú dieru ako po výbuchu míny a krvavé stopy. Matzner ďalej apeloval na občanov, aby – aj s ohľadom blížiaceho sa Silvestra – pyrotechniku nakupovali len v klasických obchodoch a dôsledne dbali na dodržiavanie predpísaných pravidiel.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť