Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Mnohí z nás zvádzajú mocenské boje so svojimi susedmi. Čo narobíš, idiotmi sa to na svete len tak hemží a šanca, že sa jeden z nich nasťahuje rovno vedľa teba, je veľmi, naozaj veľmi vysoká. Môžeš sa to s nimi snažiť vyriešiť po dobrom, ale ako sa hovorí, s intelektuálne neobdareným jedincom sa nedohádaš. Takže ti neostáva iné, ako trpieť. 

Tento pán s tým má bohaté skúsenosti, no jeho situácia je predsa len trochu špecifická. Na jeho „susedov“ totiž žiadne vyhrážky neplatia, búchanie nožom o radiátor či trieskanie metlou o stop tiež nie. Možno preto, že nebývajú priamo nad ním. A možno preto, že sú to slimáky. Presne tak, Francúz menom Bertrand Hance má nekonečnú potýčku so slimákmi, ktoré sa rozhodli utáboriť rovno na jeho záhrade. 

Shutterstock

Hoci hmyz má nepochybne veľmi dôležitú úlohu v našom ekosystéme, každý záhradkár vie, že mať ho priamo v záhrade niekedy nie je práve výhra. Tento pán tým dupľom. Jediné, čo chcel, bolo vypestovať si v záhradke trochu chutnej domácej zeleniny. Namiesto toho je už vyčerpaný, takmer šedivý a po domácej úrode ani chýru, ani slychu.

Do záhrady nastražil cedule s výhražnými odkazmi

„Slimáky mi požierajú celú záhradu. Zabíjať ich nechcem, preto som sa rozhodol pristúpiť na inú stratégiu,“ píše Bertrand vo svojom príspevku a zároveň prikladá niekoľko obrázkov, z ktorých je jasné, akým spôsobom sa snaží neželaných hostí vypudiť. Pasívna agresivita, to je v tomto prípade určite tá najlepšia cesta. 

J'ai des escargots qui me déglinguent tout dans mon jardin, mais refusant de les tuer, j'adopte une autre stratégie, je vais tenter de les vexer.

Posted by Bertrand Hance on Friday, June 12, 2020

Muž po záhradke umiestnil niekoľko veľavravných ceduliek, ktoré ich majú odplašiť. „Nech žije cesnakové maslo!“ píše sa na jednej. „Všetka zelenina v tejto záhrade vás nenávidí!“ píše sa zase na ďalšej. V ostatných sa im vysmieval, že sú hermafroditi, že vo vlastnom dome nemajú ani len plyn, a dôrazne ich žiadal, aby si láskavo našli nejakú skutočnú prácu. Čo myslíš? Pomôže to? 

Zdroj: Bertrand Hance / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť