Zahraniční Slováci investovali kvôli voľbám do leteniek. Niektoré sumy sa šplhali k tisíckam eur

Niektorí občania si svoje povinnosti plnia s obdivuhodným nadšením

Prezidentskými voľbami žije celé Slovensko a atmosféra volieb je natoľko podmanivá, že po nej zatúžili aj naši občania, ktorí sa zdržiavajú v zahraničí. Keďže sa zo zahraničia nedá voliť, obrovský nápor zažili volebné miestnosti v slovensko-českom pohraničí a voliči sa na Slovensko vracali aj z ďalekých krajín.

Cestovná kancelária Pelikán, najväčší predajca leteniek na Slovensku, zaznamenala počas predvolebného týždňa až 94-percentný nárast predaja leteniek do Viedne a Bratislavy. Čísla boli porovnané s rovnakým obdobím minulého roka, keď sa voľby nekonali. Výber novej hlavy štátu sa teda javí ako jediné možné vysvetlenie takéhoto nárastu.

https://emefka.sk

Top destináciami, z ktorých sa zahraniční Slováci vracali, boli Švajčiarsko, Španielsko, Spojené kráľovstvo, Holandsko a Francúzsko. Medzi lokalitami, zažívajúcimi nárast predaja leteniek, sa našli dokonca aj USA či Hong Kong. Letenky na presný termín bývajú nenormálne drahé – hlavne, ak boli kúpené na poslednú chvíľu. V takom prípade sa môže jednať aj o niekoľkotisícovú sumu!

pixabay.com

Slovenky a Slováci, ktorým záleží na osude našej krajiny, teda ochotne investovali svoje peniaze na to, aby mohli odvoliť. V ostrom kontraste s nimi tu máme kopec občanov, ktorým sú voľby úplne ľahostajné. Niektorým stačilo, že na mnohých miestach Slovenska bolo troška pod mrakom a k urnám sa im zrazu nechcelo…

pixabay.com

Zopakuje sa nával voličov zo zahraničia aj v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční 30. marca? Určite áno. A bude sa to opakovať vo všetkých ďalších prezidentských voľbách, počas ktorých slovenskí občania nebudú mať možnosť voliť v zahraničí. Nehovoriac o možnosti voliť cez internet, čo je v Estónsku realita a u nás stále sci-fi…

Zdroj: pelikan.sk
Titulná fotka: pixabay.comRalf Roletschek / commons.wikimedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kto by mal vo vzťahu kupovať kondómy - muž alebo žena?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME