Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia
V spolupráci s KARLOFF
Zdroj: ©KARLOFF

Zahrej sa počas chladných dní netradičnými drinkami: Týchto 5 musíš vyskúšať!

Tieto chutné nápoje ti spríjemnia aj tie najmrazivejšie dni.

Aj teba už začína tak trošku iritovať všadeprítomná zima? Stačí, že ráno vybehneš na pár minút do obchodu a cestou ťa strasie tak, že máš zimomriavky po zvyšok dňa. A popri tom sa zamýšľaš, ako je to vlastne možné, že na svete existujú ľudia, ktorí majú zimu radi. Blázni! A tak začínaš kuť plány, ako toto mrazivé ročné obdobie prežiť bez veľkej ujmy na zdraví a komforte.  

Letenka na Havajské ostrovy je však príliš drahá. A tak ti neostáva nič iné, než si poriadne zakúriť, kúpiť si hrubé deky a celé dni nevychádzať z domu. Avšak, je tu aj príjemnejšie riešenie, ako sa počas týchto chladných dní efektívne zohriať. Rusi by o ňom vedeli rozprávať veľmi dlho. Áno, hovoríme o alkoholických nápojoch. Treba ich piť s rozumom a v malých množstvách. No aj malý objem dobrého drinku ťa dokáže veľmi rýchlo zohriať.  

Tipy na najlepšie zimné drinky

Ale nie je drink ako drink. Pokiaľ si počas zimy dopraješ poriadne vychladené Mojito, asi ti to v tele narobí viac škody ako úžitku. A už sa naozaj premeníš na jednu veľkú kocku ľadu. Aby sme ti vedeli dať tie najlepšie tipy na zimné drinky, poradili sme sa s expertmi z Tatratea. Tí nám dali 5 tipov na zaujímavé nápoje, ktoré si vieš pripraviť aj sám doma za pár minút. A rozhodne sa oplatí vyskúšať ich!  

1. Choconut  

Máš rád horúcu čokoládu? Asi blbá otázka, kto by len nemal! Vedel si však, že tento chutný horúci nápoj môže byť základom ešte chutnejšieho alkoholického drinku? Jeho príprava je skutočne jednoduchá. V prvom rade si priprav horúcu čokoládu. Pokiaľ chceš mať zo svojho drinku naozaj dobrý zážitok, kúp si kvalitnú čokoládu, nie nejaký lacný puding.  

KARLOFF

Do pohára nalej 4 cl Tatratea 22 % Kokos a pridaj dostatočné množstvo tekutej horúcej čokolády. Na vrch môžeš dať šľahačku, celé to posypať jemným popraškom škorice a dokonalá lahôdka je na svete!  

2. Mr. Green

Čaj sa bežne kombinuje s rôznymi druhmi alkoholu, no nápoj Mr. Green je výnimočný. Totižto, dokonale spája chuť kvalitného alkoholu a čaju do jedného chutného celku, ktorý si jednoducho zamiluješ. Postup prípravy je opäť raz jednoduchý. Do pohára nalej 4 cl Tatratea 32 % Citrus, pridaj šťavu z polovičky vytlačeného citróna a celé to zalej jazmínovým čajom s mätou. Drink môžeš nakoniec osladiť medom.  

KARLOFF

Takýto nápoj ťa skvele zahreje, čo sa najmä v zimnom období naozaj hodí.  

3. Punch Story

Vlastný domáci punč? Žiaden problém! Dokonca, jeho príprava vôbec nie je komplikovaná! Základom je opäť raz obľúbený Tatratea, v tomto prípade 52 % Original. 4 cl pridaj do čajníka spolu so šťavou z polovice citrónu. Následne prilej 10 cl jablkového džúsu, 2 cl cukrového sirupu a 10 cl horúceho zázvorového čaju. Všetky ingrediencie poriadne pomiešaj a pi, kým je punč horúci. Mňam!  

KARLOFF

4. High Tatras Grog

Kým predchádzajúce nápoje boli také „light“, tento je už trochu väčší hrot. Pred prípravou sa uisti, že máš kvalitný pohár, ideálne keramický. Určite radšej nepoužívaj sklenený. Hneď sa dozvieš prečo. Základom drinku sú 4 cl Tatratea 72 % Outlaw, do ktorých pridaj jednu lyžičku cukru. Ten zapáľ pomocou horáku.  

KARLOFF

Do zmesi, z ktorej šľahajú plamene, pridaj šťavu z polovice vytlačeného citróna a kúsok horúcej vody. Aby si spravil dojem (či už sám na seba, alebo na nejakú tú návštevu), drink môžeš podávať s celým kúskom škorice.  

5. Berrybee 

Opäť raz jedinečný nápoj s nádychom prírody, ktorý ťa dokonale zohreje aj v tej najväčšej zime. Čo naň budeš potrebovať? V prvom rade 4 cl Tatratea 62 % Forest Fruit. Pridať môžeš niekoľko čerstvých prekrojených jahôd a šťavu z polovice citróna. Drink si oslaď lyžičkou kvalitného medu, zmes poriadne pomiešaj a zalej horúcou vodou. 

KARLOFF

Berrybee ťa dobre zahreje a poteší tvoje chuťové bunky.  

No to nie je všetko!

My sme pre teba vybrali príklady len na 5 drinkov do zimného obdobia, ktoré sme považovali za najzaujímavejšie. Odborníci z Tatratea však vo svojich archívoch ukrývajú aj viacero ďalších overených receptov, ktoré stoja za vyskúšanie. A to najlepšie? Nenechávajú si ich v tajnosti, len pre seba.

Rozhodli sa, že sa s nimi podelia aj na svojom Instagrame Tatratea. Aby ti bolo hneď jasné, ako si máš daný drink pripraviť, neostali len pri klasických textových návodoch. Pri každom drinku nájdeš jednoduché minútové video, ktoré ti jasne ukáže, ako si daný nápoj ľahko namiešať v pohodlí domova.  

A ak už náhodou máš tepla akurát tak plné zuby a budeš si chcieť od neho oddýchnuť, medzi originálnymi Tatratea receptami nájdeš návody aj na prípravu rôznych studených nápojov, ktoré sú vhodné najmä počas leta. Nič ti ale nebráni, aby si ich vyskúšal aj v zime. Tak čo, si pripravený trochu zaexperimentovať a oživiť svoje barmanské skilly?  

Tento obsah vznikol v spolupráci s KARLOFF s.r.o


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje