Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Zákazníci donútili čašníčku zahrať si hru o prepitné. Internet ich tvrdo skritizoval

Čašníčka sa potešila, no ľudia na internete nevedeli správanie zákazníkov stráviť.


Prepitné je na Slovensku pomerne kontroverzná téma a debaty o ňom nemajú konca kraja. Na jednej strane máme ľudí skalopevne presvedčených, že o mzdu sa má starať zamestnávateľ a nechať niečo navyše nie je ich povinnosť. Na druhej strane sú tí, ktorí vedia, že práca čašníka je psychicky aj fyzicky náročná a slabo ohodnotená, preto tringelty nechávajú pravidelne.

Vo všeobecnosti by však malo platiť, že ak si so servisom spokojný, nejaké drobné všimné by si nechať mal. Presne to urobila aj skupinka týchto zákazníkov, no zároveň neodolali pokušeniu trochu to čašníčke skomplikovať. Slečna, ktorá na TikToku vystupuje ako @katizahlee, sa podelila o video, v ktorom spolu núti čašníčku hrať hru o prepitné, a ľudia na internete z tejto myšlienky neboli práve nadšení.

Čašníčka bola spokojná, zákazníci čelili vlne kritiky

Virálne video doposiaľ nazbieralo viac ako 2,5 milióna zhliadnutí. „Spríjemnili sme deň jednej milej pani,“ píše sa v popise, no väčšina komentárov svedčí o tom, že si to len mysleli. Keď totiž prišiel rad na prepitné, povedali čašníčke, nech sa otočí, a rozložili na stôl bankovky v rôznych hodnotách. Najväčšia bola 50 dolárov.

Čašníčka si mala poslepiačky jednu vybrať, ktorú si mohla nechať. Zhodou okolností sa jej podarilo chytiť do ruky práve spomínanú päťdesiatku. Spočiatku si nebola istá, či si ju môže nechať, no po opakovanom ubezpečovaní, že je to v poriadku, si ju napokon zobrala. „Ďakujem, tlačia sa mi slzy do očí. Asi sa rozplačem,“ bola odpoveď dojatej čašníčky, ktorá napokon spokojne odkráčala s bankovkou v rukách.

Ľuďom na internete prišlo ich správanie vrcholne nemiestne. „Keď chceš niekomu spríjemniť deň, proste mu daj peniaze a bodka,“ stálo v jednom z komentárov. „Naozaj ste ju nechali hrať hru ako cvičenú opicu?!“ napísal zase niekto ďalší. „Som čašníčka a je mi jasné, že chúďa dievča malo na starosti ďalších desať stolov. V tejto brandži nie je priestor na takéto prestoje,“ vyjadril sa zase niekto od fachu. A čo si o celej situácii myslíš ty?

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.