Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Zákazník ostal v šoku. Za krémový špenát chceli od neho v supermarkete viac než 40 eur

Trochu drahý špenát...


Zákazník v americkom Los Angeles ostal po návšteve supermarketu v nemom údive. Ako píše portál Unilad, chcel si kúpiť krémový špenát. Žiadny problém, povieš si. Keď však pozrel na cenovku, úsmev na perách mu zamrzol a uvedomil si, že na obľúbený pokrm si bude musieť nechať zájsť chuť.

S prekvapením totiž zistil, že za túto lahôdku musí zaplatiť neuveriteľných 50 dolárov (necelých 46 eur)! Muž sa so svojím objavom podelil na sociálnej sieti TikTok, kde sa drahý špenát stretol s poriadnym údivom ostatných používateľov. „Myslel som, že to bude tak 20, ale toto je už naozaj priveľa,“ vyjadril sa pod virálnym videom, ktoré doposiaľ nazbieralo viac ako 700-tisíc zhliadnutí, jeden z nich.

„A stále existujú ľudia, ktorí ťa budú presviedčať, že aj napriek týmto cenám sa tam oplatí žiť,“ vyjadril sa iný. Kdekoľvek inde v Spojených štátoch totiž stojí výrazne, výrazne menej. Žeby bol taký drahý preto, lebo je organický? Ťažko povedať. Faktom ale je, že mnoho ľudí si takto predraženú pochúťku zrejme tak ľahko nekúpi.

Jedno z najdrahších miest na svete

Krémový špenát však ani zďaleka nie je jedinou vecou, za ktorú si obyvatelia LA musia priplatiť. Ako sa môžeme dozvedieť z ďalších jeho videí, podobne sú na tom prakticky všetky potraviny. Máš chuť na organické jahody? Priprav si dvacku. Vodu – reálnu vodu – z kanadského ľadovca? Tiež oveľa lacnejšie nepochodíš.

@overheard

We do not condone the melting of the polar ice caps but these glaciers are delicious #losangeles #erewhon #watersnob #overheardla

♬ In My Mind (feat. Crystal Waters) – Never Dull

Po tomto všetkom asi nikoho neprekvapí, že sa Los Angeles v rebríčku najdrahších miest sveta umiestnilo na 21. mieste. Neuveriteľné je skôr to, že existuje ešte ďalších 20 miest, ktorým sa podarilo strčiť ho do vrecka. Tam človek za list špenátu pravdepodobne musí predať obličku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť