Zakladatelia internetovej petície chcú, aby boli na Netflixe dostupné české titulky

Chcete tituly Netflixu s českými titulkami? Podpíšte petíciu.

Netflix patrí medzi najúspešnejšiu a najväčšiu streamovaciu službu na súčasnom trhu. Okrem toho, že divákom ponúka množstvo rôznorodých filmov a seriálov, sa tiež aktívne angažuje vo vytváraní vlastného originálneho obsahu.

Seriály ako House of Cards, Stranger Things či 13 Reasons Why, prípadne filmy typu Roma či The Ballad of Buster Scruggs vám iste nemusíme predstavovať. Tieto a mnohé iné ďalšie diela si dokázali získať milióny fanúšikov po celom svete, vrátane Slovenska a Českej republiky.

Diváci na Slovensku však majú smolu, keďže streamovací gigant ponúka slovenské titulky či dabing len pri 25 tituloch. Naši českí susedia sú na tom lepšie, keďže české titulky má celkom 380 titulov, avšak českú lokalizáciu si zo Slovenska užívať nemôžeme.

Netflix skrátka slovenský trh ignoruje, a práve to podnietilo vytvorenie petície, ktorú iniciovali Ľu­bo­mír Tuchs­cher a Tomáš Vyskočil. V nej žiadajú, aby bola česká lokalizácia dostupná aj na Slovensku (keď už nemôžu byť v ponuke priamo slovenské titulky).

https://www.theverge.com/2019/1/1/18163861/stranger-things-season-3-arrives-release-date-teaser-new-years-eve/Netflix

Tuchs­cher sa podľa svojich slov snažil mesiace skontaktovať priamo s manažérmi Netflixu, ale odpoveďou mu bolo len ticho a ignorácia. Práve to bolo podnetom pre spustenie spomínanej petície. Spočiatku sa síce slovenské titulky vyrábali, ale v roku 2017 sa celý proces zasekol a Netflix o ďalšie služby prekladateľov nemal záujem.

Slovensko pritom patrí k štátom, kde je predplatné najdrahšie a ponuka najmenšia. Pre porovnanie, napríklad v Kanade stojí predplatné 6,56 eur a diváci si môžu vyberať z bohatej ponuky 5561 titulov. Na Slovensku si diváci musia zaplatiť 7,99 eur a ešte prehryznúť aj fakt, že drvivá väčšina programov nemá slovenské ani české titulky, resp. dabing.

Podľa zakladateľov petície by však prítomnosť českých tituliek/dabingu oveľa viac zatraktívnila celú službu a tým aj nabrala nových predplatiteľov. Petíciu nájdete na tejto stránke change.org. V čase písania tohto článku ju už podpísalo takmer 3-tisíc ľudí.

Zdroj: dennikn.sk
Titulná fotka: Netflix

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, ktoré pozná každý, kto zažil aspoň jednu jednorázovku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME