Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Základné školy s vyučovacím jazykom maďarským získajú nové pomôcky na zlepšenie vyučovania slovenčiny

Aktualizáciu didaktických prostriedkov iniciovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako nevyhnutnú súčasť modernizácie národnostného školstva.


Základné školy s vyučovacím jazykom maďarským budú môcť využívať nové podporné materiály a rozvojové aktivity na zlepšenie vyučovania slovenského jazyka a literatúry. Súčasťou nového balíka didaktických pomôcok Slovenčina INAK pre základné školy sú pracovné listy, zbierky úloh a cvičení, videá či zvukové nahrávky.

Ako vysvetlil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v tlačovej správe, ich aktualizáciu rezort školstva inicioval ako nevyhnutnú súčasť modernizácie národnostného školstva. Dodalo, že didaktické prostriedky vytvorili učitelia z praxe.

Štátna tajomníčka pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová ako dôvody vydania nových pomôcok uviedla, že im záleží, aby aj deti a žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským mali vytvorené moderné a podnetné prostredie na výučbu, a aby mali všetky deti bez výnimky v školách poskytnuté rovnaké možnosti na vytváranie úspešnej budúcnosti.

„Právo na zachovanie a rozvoj kultúrnej a jazykovej identity národnostných menšín začína v rodinách a domácnostiach, považujeme však za dôležité, aby plynule pokračovalo aj do školských lavíc a bolo súčasťou vzdelávania národnostných menšín,“ uzavrela Síthová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť