Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Zaklínač aj Tajná invázia sú seriálovými sklamaniami. Podľa tvorcov za to môžu diváci

Nová séria Zaklínača aj marvelovka Tajná invázia majú na konte negatívne recenzie aj slabú sledovanosť.


Medzi najočakávanejšie seriály tohto roka určite patrili aj Zaklínač a marvelovka Tajná invázia. Už však vieme, že nedopadli príliš slávne. Kritici im nič nedarovali a tentokrát neboli vôbec spokojní ani fanúšikovia.

Viacerí sa teda začali pýtať, kde sa vlastne stala chyba. Ako píše portál The Hollywood Reporter, tvorcovia týchto seriálov majú jasno. Podľa nich za neúspech vlastne môžu diváci.

Tomek Baginski, ktorý pôsobí ako výkonný producent Zaklínača, uviedol, že divákov odradili zmeny v seriáli. Teda odklon od predlohy a zmeny v príbehu. Baginski však uviedol, že za to môžu americkí fanúšikovia.

MovieStillsDB / Netflix

„Keď sa seriál natáča pre obrovské skupiny divákov s rôznymi skúsenosťami a z rôznych častí sveta a veľkú časť z nich tvoria Američania, tieto zjednodušenia nielenže dávajú zmysel, ale sú nutné,“ podotkol.

„Je to pre nás bolestivé a pre mňa tiež, ale vysoká úroveň nuáns a komplexnosti zaujme malú časť divákov, nie väčšinu.“ Dodal tiež, že mladí diváci dnes podľa neho sledujú hlavne YouTube a TikTok a riadia sa skôr emóciami než dejom.

Prečo vyzerá Yennefer v Zaklínačovi inak ako v predlohe? Kastingová režisérka to vysvetlila

Mohlo by ťa zaujímať:

Prečo vyzerá Yennefer v Zaklínačovi inak ako v predlohe? Kastingová režisérka to vysvetlila

Vysoké očakávania?

Ali Selim, ktorý režíroval Tajnú inváziu, zase vyhlásil, že marvelovskí fanúšikovia majú skrátka príliš vysoké očakávania. „Necítim sa zle kvôli negatívnym recenziám,“ povedal. „Marvel má veľmi oddanú – dokonca zúrivú – fanúšikovskú základňu. Keď jej očakávania nie sú naplnené, presunú sa k inému seriálu a dajú palec dole. Takže je to ošemetná vec.

MovieStillsDB / Disney+

Bol by som rád, ak by sa seriál páčil všetkým, ale ja sám také očakávania nemám, takže z odozvy mám skvelý pocit.“ Položil tiež rečnícku otázku: „Je našou úlohou splniť očakávania fanúšikov?“

Tieto odpovede však skôr pôsobia tak, že si tvorcovia nad seriálmi umývajú ruky. Navyše, zvaľovať vinu výhradne na fanúšikov nie je príliš fér, keďže negatívne sa o novej sérii Zaklínača a Tajnej invázii vyjadrili aj profesionálni kritici. Takže sa zdá, že sa tie seriály skrátka a dobre nepodarili. Tvorcovia by sa k tomu teda mali postaviť čelom a nie hľadať vinníkov za svoje rozhodnutia inde.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.