Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Zaklínač sklamal. Sledovanosť tretej série je absolútne žalostná

Hit sa nekonal.


Na Netflixe len pred pár dňami odštartovala tretia séria populárneho fantasy seriálu Zaklínač. Tá predstavuje zároveň rozlúčku Henryho Cavilla so seriálom, v ktorom stvárnil hlavnú rolu Geralta z Rivie.

Streamovací gigant však plánuje pokračovať aj bez neho (nahradí ho Liam Hemsworth) a seriálu chce dopriať minimálne päť sérií. Ako však píše aj portál The Popverse, tieto ambiciózne plány sa momentálne otriasajú v základoch.

Veľké sklamanie

Sledovanosť tretej série je totiž absolútne otrasná. Je síce pravdou, že dáta od Netflixu treba kvôli kontroverznému meraniu sledovanosti brať s určitou rezervou, ale aj tak je to solídna bieda.

Netflix zmenil metódu merania sledovanosti. Na prvom mieste už nie je Stranger Things

Mohlo by ťa zaujímať:

Netflix zmenil metódu merania sledovanosti. Na prvom mieste už nie je Stranger Things

Hoci sa Zaklínačovi podarilo prebojovať na prvé miesto v 75 štátoch, detailnejšie štatistiky sú menej pozitívne. Vyplýva z nich, že nové epizódy nazbierali približne 73 miliónov pozretých hodín za prvé štyri dni. To sa na prvý pohľad nemusí javiť ako málo, ale oproti druhej sérii ide o prepad o približne 48 %. A to už bolí…

Zaklínač sklamal. Sledovanosť 3. série je absolútne žalostná
MovieStillsDB / Netflix

Je síce pravdou, že seriál ešte určite nejakých divákov naberie, nehovoriac o tom, že iste zavážilo aj to, že tretia séria je rozdelená na dve časti, ale aj tak ide o sklamanie. Obzvlášť s prihliadnutím na fakt, že Netflix plánuje v projekte pokračovať a dokonca natočiť aj nové spin-offy.

Je otázne, nakoľko sa Zaklínačovi podarí otriasť a ako so sledovanosťou zamáva preobsadenie Cavilla. Náznaky toho, že Netflix možno so seriálom skončí skôr, než sám plánoval, sa už ale začínajú objavovať.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.