Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam
Zdroj: ©Shutterstock

Zákony schválnosti, ktoré sa ti jednoducho musia aspoň raz v živote stať

Ak si nič z tohto nezažil, tak asi nie si z tejto planéty.

Na to, aby ťa začali považovať za dospelého, musíš v niektorých krajinách prejsť akýmsi obradom, či už bolestivým, nepríjemným alebo nesmierne náročným. Rôzne kultúry majú rôzne obrady, ale jeden ich druh je univerzálny pre všetkých. Zákony schválnosti.

Sú akousi vstupenkou do života, bez nich predsa ani nemôžeš byť z tejto planéty, no nie? Možno, ale je to asi také nepravdepodobné, ako to, že ti priamo na dom spadne meteorit. Tak sa s nami poď pozrieť na osem najzúfalejších zákonov schválnosti.

Shutterstock

1. Rozbiješ si mobil

Presne v ten deň, v ktorý si si objednal obal. Nosíš ho neopatrne odokrytý celé mesiace, žiadne ochranné sklá, žiaden kryt. Ale keď si konečne povieš, že je čas začať predchádzať nebezpečenstvu, tak sa ti zdrúzga na zem a celý sa ti roztriešti.

2. Ujde ti spoj

Ranná rutina – autobus má odchádzať o 7:23, ale každý jeden deň sa o 7:26 ešte len zjavuje na zákrute dve zastávky od tvojej. A presne vtedy, keď si doma zabudneš peňaženku a kvôli otočke späť domov dorazíš na zastávku 7:23:15, sa tvoj spoj pomaly stráca v diaľke a nezostáva ti nič iné, len počkať do 7:38 a meškať.

Henrich Kleiner / imhd.sk

3. Nemáš najdôležitejšiu vec

Večer si si vybral kuracie prsia, aby sa rozmrazili. Nachystal si si tri taniere, rozomlel suché rožky na strúhanku, dávno sa ti varí ryža, a vtom si uvedomíš, že nemáš ani jediné vajce a celé tvoje plány na rezne v trojobale sú úplne v r*ti. Fakt super.

4. Raz v živote ideš rýchlo

Po prvé – nikdy si nešiel cez limit. Po druhé – nikdy tam nemerali. Po tretie – nebolo to ani v dopravnom servise. Ale ideš sa posr*ť – a tak svoj vehikel poriadne preženieš, veselo si to valíš 160 po diaľnici a zrazu ťa predbieha čierna Audina. Dôsledky to bude mať iba dva – prázdno v peňaženke a smrad v aute.

Shutterstock

5. Dopletieš údaje

Celé mesiace sa nevieš dočkať, kedy konečne príde ten deň, keď so svojou láskou sadneš do vlaku a odídeš na celý týždeň na romantickú dovolenku. Vo vlaku sú však vaše miesta obsadené – pozeráš na lístky a nechápeš prečo. A presne v momente, ako sa vlak pohne, si všimneš, že si lístky kúpil na včerajší dátum.

6. Pomýliš si kláves

„Veď toto je moja tristo sedemdesiata deviata online schôdza, ja viem, ako sa to ovláda,“ povedal niekto a hneď vzápätí namiesto ⇧⌘M stlačil ⇧⌘O a polonahý a strapatý si v posteli práve zapol kameru.

Shutterstock

7. Spôsobíš katastrofu

Ak sa ti konečne podarilo predobjednať si správny lístok, tak hneď, ako si sadneš do vlaku, vysmädneš. Načiahneš sa po batoh, ktorý si si vyložil na policu nad sedadlom, keď tu zrazu vlak prejde cez výhybku a ty už vieš, že skončíš v lone zúfalej študentky, ktorá sa snaží zapisovať nejaké čísla do Excelu. A aby toho nebolo málo, notebook jej vyrazíš spod rúk a dolámeš. Pokojná cesta sa práve začína.

8. Podceníš počasie

Celý nadšený si vyberáš peniaze z bankomatu, aby si si mohol kúpiť ten nový televízor, a v tej sekunde, ako ich konečne držíš medzi prstami, sa zdvihne nenormálny vietor a tvoju voňavú hotovosť ti rozfúka po celom námestí. V živote to snáď ani nejde inak.

Shutterstock

Máš nejakú nepríjemnú skúsenosť, na ktorú sme zabudli? Nezabudni zanechať kúsok svojej temnej minulosti v komentári!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť