Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola
Zdroj: ©Shutterstock

Zamestnanci escape rooms sa podelili o historky so šialenými návštevníkmi

Keď je na niečom nálepka "nedotýkať sa", tak sa toho nechytaj.

Ako samotný názov napovedá, pointou escape room je uniknúť z miestnosti. No zatiaľ čo niektorí si cestu na slobodu razia logickým riešením pripravených úloh, iní návštevníci doslova idú cez mŕtvoly. Zamestnanci escape rooms sa nedávno na Reddite podelili o skúsenosti s hráčmi, ktorí zvolili vskutku netradičné únikové taktiky, a my sme tie najbizarnejšie z nich zozbierali v tomto článku. Poďme si ich teda prečítať.

1. Kľúč k dverám bol pripevnený k masívnemu stolu zámkom na číselnú kombináciu. Človek mal riešiť úlohy, postupne získavať čísla, otvoriť zámok, zobrať kľúč a ísť. Namiesto toho partička chalanov schytila celý stôl aj s kľúčom, tak ho strčili do dverí a potom ho celý pretočili, aby ich odomkli. Ten stôl mal aspoň sto kíl. Skoro som odpadol.

2. Prisahám, že každý druhý človek, ktorý príde, má pocit, že elektrické zásuvky sú súčasťou hry. Keď je do niečoho zapojená lampa a nad tým obrovská nálepka „nedotýkať sa“, tak sa toho láskavo nechytaj. Naozaj sa ťa nesnažíme zmiasť. Fakt nie.

3. Na jednom z trezorov bol zámok na kľúč, na ktorom bolo napísané Yale (názov spoločnosti, ktorá ho vyrobila). Pani si myslela, že je na ňom „yell“, teda po anglicky zakrič, tak naň z plných pľúc zajačala: „OTVOR SA!“

4. Nepracujem v escape room, ale raz sme tam boli s kolegami. Pred začiatkom hry nás zamestnanci opakovane varovali, aby sme nepili modrú vodu z fontány, lebo kompletne celí zmodrieme. Očividne to niekto pred nami skúšal, a takto sa snažili odstrašiť „géniov“, ktorí by to chceli zopakovať.

Shutterstock

5. Nikdy ma neprestane udivovať, koľko ľudí si so sebou donesie skrutkovač a začne nám rozoberať nábytok. Každej jednej skupine hovoríme, že nábytok je len nábytok a majú ho nechať na pokoji, ale aj tak to vždy niekto skúsi. Čo si myslia, že nájdu v tej nohe zo stola? Vchod do Narnie?!

6. Naša escape room pozostávala z viacerých miestností. Chlapík v tej prvej narazil na metlu a zobral si ju so sebou. Vraj vyzerala príliš podozrivo na to, aby tam bola len tak. Mal pravdu, nebola tam len tak – omylom ju tam zabudol upratovač. Bolo komické sledovať, ako prechádza cez všetky miestnosti s metlou pod pazuchou a hľadá, kam by mu asi tak pasovala.

Odporúčame prečítať:

Slovenská redaktorka sexistickými a hlúpymi otázkami urazila asistentku nemeckého trénera

7. Niektoré skupinky len prídu a po piatich minútach stlačia núdzové tlačidlo, aby sa vyhli hlavolamom a boli vonku rýchlejšie. Naozaj nepochopím, prečo niekto vyhodí peniaze za hodinu v escape roome, keď sa z nej ani nechce pokúsiť ujsť. Nikto im nevráti peniaze, keď odídu o pár minút skôr. Nehovoriac o tom, že ceny u nás rozhodne nie sú práve nízke.

8. Ako obvykle, pointou bolo nájsť čísla a odomknúť nimi zámok. Zatiaľ čo zvyšok skupiny hľadal indície, jeden chalan sa rozhodol skúšať náhodné kombinácie. Trafil na druhý pokus.

Shutterstock

9. Jedna z indícií uvoľnila otvor s veľkou nádobou na vodu. Na jej spodku bol kľúč, ktorý otváral dvere, no hladina bola príliš nízko, nádoba príliš hlboká, a tak sa naň nedalo dosiahnuť. Ako človek pokračuje v hre, nachádza malé nádoby s vodou, až ich nakoniec nazbiera dosť a kľúč vypláva. Raz k nám prišla partička podgurážených pánov, ktorí si každých pár minút objednávali ďalšie pitie, až sa jeden z nich rozhodol, že už ho to nebaví… a vyprázdnil sa do nádoby s kľúčom. V ten deň som dal výpoveď.

10. Jedna z hádaniek si vyžadovala morzeovku. Nikto nečaká, že ju hráči budú poznať – dostanú na to prístroj a ťahák. No jedného dňa prišla skupina, v ktorej chlapík ovládal celú morzeovku naspamäť. Vyriešil celú hádanku za pár minút.

11. Hráči vždy začínajú s nohou pripútanou k stene. Ich úlohou je skrátka dostať sa k dverám. Hneď ako sa zabuchli dvere, najtichšie dievča z celej skupiny si vyzulo topánku aj ponožku, totálne si vykĺbilo nohu, striaslo okovu a spokojne odkrivkalo k dverám. Vysvitlo, že má hypermobilitu, vďaka čomu sa jej podarilo spraviť rekord za najrýchlejší útek.

12. Ponúkame neobmedzené množstvo pomôcok. Keď poprosíš o radu, tak ju dostaneš – kedykoľvek. Mali sme skupinku v strašidelnej izbe, ktorá vždy, keď potrebovala pomôcť, zakričala niečo ako: „Ó, majestátny duch všetkých duchov, poskytni nám pomôcku výmenou za túto hrdzavú reťaz. Len si predstav, koľko naničhodníkov by si ňou vedel vydesiť!“ Bolo to príjemné spestrenie.

Shutterstock

13. Na konci hry sa dvere otvorili so strašným rachotom, aby sa hráči zľakli. Raz u nás bola mamička s dvoma deťmi, a keď sa dvere otvorili, s revom posotila svoje dieťa vpred, kým sama utekala na opačný koniec miestnosti. Chúďa dieťa odchádzalo s vedomím, že ho mama v prípade núdze nemá problém obetovať.

14. Len tam stáli a nič nerobili. Vypýtali si pomôcku, povedali sme im, nech si prezrú priehradky v stole, a oni len: „Tam sme sa už pozerali.“ Tak sa pozrite lepšie, preboha. Toto bol len jeden prípad, no vôbec nie ojedinelý.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Zvládneš pomenovať vyznačené štáty na slepej mape Ázie?

15. Pracovala som v escape room, v ktorej sa vždy hráči na začiatok navzájom spútali. Keďže ich prvou úlohou bolo odpútať sa, vyžadovalo si to tímovú prácu. Doteraz si pamätám skupinku, ktorá sa rozhodla na to celé vykašľať, lebo to „zvládnu aj spútaní“. Spoiler alert – nezvládli.

16. V miestnosti bola jedna uvoľnená parketa. Pán na ňu stúpil, cítil, že sa pohla, a okamžite predpokladal, že to musí niečo znamenať. Vytrhol ju zo zeme, a keď pod ňou nič nenašiel, začal páčiť ďalšie. Keby kolega nevbehol dnu, hádam nám rozoberie komplet celú podlahu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť