Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
Zdroj: ©Shutterstock

Zamestnanci escape rooms sa podelili o neuveriteľné historky s návštevníkmi

Keď je na niečom nálepka "nedotýkať sa", tak sa toho nechytaj.

Ako samotný názov napovedá, pointou escape room je uniknúť z miestnosti. No zatiaľ čo niektorí si cestu na slobodu razia logickým riešením pripravených úloh, iní návštevníci doslova idú cez mŕtvoly.

Zamestnanci escape rooms sa nedávno na Reddite podelili o skúsenosti s hráčmi, ktorí zvolili vskutku netradičné únikové taktiky, a my sme tie najbizarnejšie z nich zozbierali v tomto článku. Poďme si ich teda prečítať.

1. Kľúč k dverám bol pripevnený k masívnemu stolu zámkom na číselnú kombináciu. Človek mal riešiť úlohy, postupne získavať čísla, otvoriť zámok, zobrať kľúč a ísť. Namiesto toho partička chalanov schytila celý stôl aj s kľúčom, tak ho strčili do dverí a potom ho celý pretočili, aby ich odomkli. Ten stôl mal aspoň sto kíl. Skoro som odpadol.

2. Prisahám, že každý druhý človek, ktorý príde, má pocit, že elektrické zásuvky sú súčasťou hry. Keď je do niečoho zapojená lampa a nad tým obrovská nálepka „nedotýkať sa“, tak sa toho láskavo nechytaj. Naozaj sa ťa nesnažíme zmiasť. Fakt nie.

3. Na jednom z trezorov bol zámok na kľúč, na ktorom bolo napísané Yale (názov spoločnosti, ktorá ho vyrobila). Pani si myslela, že je na ňom „yell“, teda po anglicky zakrič, tak naň z plných pľúc zajačala: „OTVOR SA!“

4. Nepracujem v escape room, ale raz sme tam boli s kolegami. Pred začiatkom hry nás zamestnanci opakovane varovali, aby sme nepili modrú vodu z fontány, lebo kompletne celí zmodrieme. Očividne to niekto pred nami skúšal, a takto sa snažili odstrašiť „géniov“, ktorí by to chceli zopakovať.

Shutterstock

5. Nikdy ma neprestane udivovať, koľko ľudí si so sebou donesie skrutkovač a začne nám rozoberať nábytok. Každej jednej skupine hovoríme, že nábytok je len nábytok a majú ho nechať na pokoji, ale aj tak to vždy niekto skúsi. Čo si myslia, že nájdu v tej nohe zo stola? Vchod do Narnie?!

6. Naša escape room pozostávala z viacerých miestností. Chlapík v tej prvej narazil na metlu a zobral si ju so sebou. Vraj vyzerala príliš podozrivo na to, aby tam bola len tak. Mal pravdu, nebola tam len tak – omylom ju tam zabudol upratovač. Bolo komické sledovať, ako prechádza cez všetky miestnosti s metlou pod pazuchou a hľadá, kam by mu asi tak pasovala.

Odporúčame prečítať:

Toto nikdy nerob s telefónom v zime. Odborníčka radí, ako sa oň starať počas chladných dní

7. Niektoré skupinky len prídu a po piatich minútach stlačia núdzové tlačidlo, aby sa vyhli hlavolamom a boli vonku rýchlejšie. Naozaj nepochopím, prečo niekto vyhodí peniaze za hodinu v escape roome, keď sa z nej ani nechce pokúsiť ujsť. Nikto im nevráti peniaze, keď odídu o pár minút skôr. Nehovoriac o tom, že ceny u nás rozhodne nie sú práve nízke.

8. Ako obvykle, pointou bolo nájsť čísla a odomknúť nimi zámok. Zatiaľ čo zvyšok skupiny hľadal indície, jeden chalan sa rozhodol skúšať náhodné kombinácie. Trafil na druhý pokus.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.