Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Je úplne jedno, aké podmienky svojim zamestnancom vytvoríš. Či sa ich snažíš férovo ohodnotiť, alebo ich máš hlboko v paži, v každom kolektíve sa nájdu takí, ktorí sa ťa budú snažiť okašľať. Samozrejme, môžeš ich pozitívne motivovať a tí dobrí sa chytia, ale bezcharakterným jedincom bude stále málo. Pekným príkladom toho je napríklad táto kauza z McDonald’s.

Jasné, práca za friťákom možno nie je práve výhra, ale rozhodne to nie je najhoršia a dokonca ani najhoršie platená robota, ktorú môžeš robiť. Za ročný plat si bavorák asi nekúpiš. Keď si ale odmyslíš fakt, že vo vlasoch cítiš olej aj po treťom umytí, nemáš sa vlastne na čo sťažovať. Účty to platí, nie si vonku v mraze ani odpornom teple a nemusíš tancovať v kostýme veveričky pre bandu rozmaznaných deciek, čo ťa trieskajú penovými palicami. Tak kde je problém?

Shutterstock

Zamestnanci McDonald’s kradnú kartičky z limitovanej edície Pokémon

Niekde očividne je. V zamestnancoch McDonald’s, čo si chceli privyrobiť, no namiesto zmeny navyše sa rozhodli predávať niečo, čo v prvom rade ani nie je ich. Volá sa to scalping. Ľudia nakupujú – alebo v tomto prípade, pravdepodobne, kradnú – tovar vo veľkom, a potom ho rozpredávajú za nekresťanské ceny. Desaťnásobky, sto či tisíc… keď sú iní ochotní zaplatiť, hranice prakticky neexistujú.

Deje sa to takmer v každej brandži. Pokiaľ je tu tovar, o ktorý je záujem, určite sa nájde človek, ktorý to bude chcieť zneužiť. Značkový mejkap, počítačové hry, dokonca aj konzola PlayStation 5 mala tento problém (a veľa ľudí sa k nej nedostalo dodnes). Podobný osud nedávno postretol aj McDonald’s.

Pri príležitosti 25. výročia Pokémonov uviedol do obehu limitovanú edíciu kartičiek, ktoré možno nájsť v každom Happy Meale. Teda, tak by to malo byť. Očividne však niekde nastala chyba. Veľa deciek odchádza z reštaurácií sklamaných, lebo sa kartičky minuli, ale na aukčných fórach ako eBay? Tam to žije a o kartičky rozhodne nie je núdza.

Na problém upozornilo niekoľko zákazníkov. Ako ho riešiť?

„Toto nie je okej. Zamestnanci ich kradnú a rozpredávajú a ja ako idiot kúpim svojmu dieťaťu jedlo a žiadna tam nie je,“ napísal na Twitter @jimmybond613, jeden z mnohých, ktorí upozornili na problém. Ďalší z používateľov poukázal na skutočnosť, že niektorí ľudia inzerujú plné, ešte neotvorené krabice. Z toho je jasné, že sú to škatule, ktoré mali putovať na prevádzky, no nikdy sa tam nedostali.

Ak si chcú ľudia Pokémon kartičky kúpiť aj napriek tomu, že sú očividne kradnuté, nech sa páči. Budú sa ale musieť riadne buchnúť po vačku. Cena celej krabice sa momentálne pohybuje okolo tisícky dolárov, čo je niečo vyše 800 eur a klesať asi tak skoro nebude.

McDonald’s by to mal nepochybne riešiť, no otázkou je ako. Toto je dôvod, prečo mnohé stránky (napríklad so spomínanou kozmetikou) povoľujú kúpiť len limitované množstvo jedného produktu. Lenže títo zamestnanci ich nekupujú. Drzo ich kradnú a to už je o inom.

Zdroj: redpheonixcard / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť