Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Zamestnanci nepozvali kolegyňu na posedenie po práci. Vysúdila odškodné 86-tisíc eur

Súd uznal, že žene bola spôsobená ujma.


Nepozvali ju na drink, dostala odškodné. Súd vo Veľkej Británii riešil skutočne netradičný prípad. Ako uvádza portál LADbible, 51-ročná Rita Leher, pracovníčka kasína Asper, sa obrátila na zamestnanecký tribunál s tým, že ako jediná nebola pozvaná na posedenie pri poháriku po práci.

Uviedla, že má podozrenie, že kolegovia ju nepozvali kvôli jej veku a farbe pleti (keďže je zmiešaného pôvodu). Tribunál uznal, že v tomto prípade žene spôsobili škodu, pretože „stratila príležitosť upevniť puto s kolegami“.

„Jednohlasne súhlasíme s tým, že vylúčenie zo spoločenských udalostí v práci, na ktoré by obyčajne bola pozvaná, spôsobili zamestnankyni ujmu,“ vyjadrila sa predsedníčka tribunálu Sarah Moor. Podľa nej jednoznačne išlo o pracovnú aktivitu, keďže sa odohrávala na pracovisku medzi kolegami a diskutovalo sa v nej o pracovnej činnosti. Tým, že Leher na stretnutie nezavolali, ju zbavili možnosti „tímového spojenia s kolegami“.

Shutterstock

Diskriminovali ju, dostala odškodné

Prišlo sa tiež na to, že Leher jej šéfovia diskriminovali kvôli jej veku. Zamietli jej žiadosti o školenia a namiesto nej ich ponúkli mladším zamestnancom. Leher pritom pracuje v kasíne už 10 rokov a patrí k stabilnému tímu pracovníkov. Uchádzala sa tiež o povýšenie, ale to jej nadriadení odmietli, hoci na svojej pozícii pracovala najdlhšie zo všetkých.

Zamestnávateľ ju dokonca varoval, že ak bude rozširovať podobné obvinenia, bude sa zodpovedať pred disciplinárnou komisiou. Podľa Sarah Moor ju vylúčili z posedenia práve preto, lebo sa sťažovala na diskrimináciu.

Shutterstock

„Hoci pracovné vzťahy boli relatívne priateľské, tím sa nechcel stýkať s niekým, kto sa sťažoval na diskrimináciu,“ podotkla. „Bol to spôsob, ako dať pocítiť ich nespokojnosť s jej sťažnosťou.“ Súd tak Leher prisúdil odškodné vo výške 74-tisíc libier (viac ako 86-tisíc eur).


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť