Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk
Zdroj: ©Shutterstock

Zamestnanci prezradili bizarné dôvody, pre ktoré im šéf vyčistil žalúdok

Niektorí šéfovia fakt nevedia, čo od dobroty.

Šéfovia. Poslední prichádzajú, prví odchádzajú a medzitým nerobia iné, len buzerujú svojich podriadených. Samozrejme, nie sú takí všetci, no nájsť príčetného, empatického alebo aspoň normálneho nadriadeného je raritou. Títo ľudia z Redditu na takého rozhodne šťastie nemali.

Na sociálnej sieti prezradili miestami až smiešne banality, ktoré ich v práci dostali do poriadnych problémov. Nezasunutá stolička či hrubé obočie, tu máš hneď niekoľko dôvodov, že niektorí šéfovia nemajú všetkých päť po hromade. Súhlasíš?

1. Pracoval som v známej sieti rýchleho občerstvenia. Bol som tam druhý deň a zákazník sa ma opýtal, koľko niečo stojí. Nemal som ani poňatia, tak som sa pozrel na menu a prečítal mu to. Všimol si to manažér a usúdil, že to bolo odo mňa vysoko neprofesionálne. Tretí deň sa nekonal.

2. Šéf sa mi hrabal v pracovných mailoch a zistil, že niektoré začínam slovom „ahoj“. Podotýkam, že výhradne tie, ktoré adresujem kolegom, s ktorými si tykám. Bolo z toho neskutočné haló. Všetko odosielané z firemného mailu musí mať formálny charakter.

3. Počas leta bola u nás na stáži jedna študentka. Jedného dňa prišla v ružových šatách a šéf skoro od jedu vyskočil z kože. Hodinu jej vyplachoval žalúdok a trval na tom, že ružové šaty sú to posledné, čo by žena v strojárskom odvetví mala nosiť do práce.

4. Šéf si ma zavolal na koberček, lebo vykalkuloval, že som počas roka vyčerpala 5 dní platenej práceneschopnosti. Nárok sme mali na 12, no zamestnanci v priemere čerpali 4. Každý, kto vyčerpal viac, mal problém.

Zamestnanci prezradili bizarné dôvody, pre ktoré im šéf vyčistil žalúdok
Shutterstock

5. Čiary v tabuľke, ktorú som prezentovala na porade, boli príliš hrubé. Tú poondiatu tabuľku som robila podľa ich poondiatej príručky. Čiary boli také hrubé, aké podľa nej byť mali.

6. Dvanásť sekúnd. Pri návrate z obedňajšej prestávky som meškal dvanásť sekúnd. Dostal som hodinovú prednášku o tom, ako si mám lepšie zadeľovať čas.

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

Mohlo by ťa zaujímať:

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

7. Bolo mi povedané, že som neprispôsobivá, lebo som na šéfov návrh na úpravu nášho spoločného zadania odpovedala: „Predtým, ako sa rozhodnem, by som si to rada ešte lepšie pozrela.“

8. Dostala som vynadané, lebo som počas obednej prestávky jedávala v aute. Chcela som mať aspoň na polhodinu svätý pokoj. „Čo ak ťa budeme akútne potrebovať v kancelárii?!“ spýtal sa ma šéf. Vysvetlila som mu, že to auto parkuje na firemnom parkovisku, nie na Novom Zélande.

Zamestnanci prezradili bizarné dôvody, pre ktoré im šéf vyčistil žalúdok
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.