Tiež sa občas pri prezeraní jedálneho lístka s prázdnym bruchom v reštaurácii zamyslíš, aké asi majú hygienické podmienky v kuchyni, či je to všetko čerstvé a ako moc sa pri tom kuchár potí alebo oklepáva zo seba chlpy? Jasné, asi až tak často nie, pretože by ťa potom prešla chuť a tebe sa už zbiehajú slinky na ten steak, tak na to jednoducho radšej nemyslíš. Každopádne, nasledujúci zoznam obsahuje jedlá a nápoje, ktoré sami zamestnanci reštaurácií neodporúčajú zákazníkom objednávať.
#Polievka – nikdy nie je poriadne uskladnená v chlade, ale len zostáva vlažná stáť cez noc vo veľkom kontajnerovom hrnci.
#Koktejly s ovocím – citróny, pomaranče, limetky, atď. Takmer nikdy nie sú správne umyté a čašníci s nimi zaobchádzajú holými rukami.
#Vôbec nič na mieste, kde má menu viac ako 8 stránok – znamená to totiž, že nič z toho nepripravujú čerstvé a len vám to zohrejú v mikrovlnke alebo uvaria v plastovom vrecku.
#Vegetariánska pizza – pretože aj keď má byť vegetariánska, v omáčke je tak či tak živočíšny tuk.
#Starbucks a vôbec nič z „tajného menu“ – resp. nemali by sme očakávať, že keď zamestnancovi v Starbucks, ktorý tam brigáduje dva a pol dňa povieme, že chceme „caramel coffee jelly lemon vanilla frappuccino“, tak bude presne vedieť, čo chceme. Aj keď výsledkom bude pravdepodobne vždy len cukrovka v pohári.
#Popcorn počas prvého filmu v ten deň – je to totiž len ohriaty popcorn zo včera, ktorý bol na noc uskladnený vo veľkých odpadkových vreciach. Vraj. Fuj.
#Akýkoľvek syrový dip – pretože aj napriek tomu, že sa mu hovorí „syrový“, podstatnú časť jeho zloženia (aj viac ako 90%) tvorí maslo. A okrem toho to je až polovica odporúčaného denného príjmu kalórií v jednej malej miske.
#Nápoje s ľadom v reťazcoch s rýchlym občerstvením – podľa štúdií je v ľade napríklad z McDonald’s, Burger King, KFC či Starbucks viac baktérií, ako na toaletách v tých istých prevádzkach. Je to tak preto, lebo prístroje na výrobu ľadu sú tu čistené zriedkavejšie, ako toalety.
#Čokoľvek s hľuzovkovým olejom – nikdy to nie je pravý hľuzovkový olej, ak to nestojí majland. A taktiež to nikdy nie je pravý hľuzovkový olej, ak smrdí po syntetike.
#Zriedkavá ingrediencia – ak vidíte niečo v ponuke, čo obsahuje ingredienciu, ktorá sa zároveň nepoužíva na prípravu žiadneho iného jedla, neobjednávajte si to. Pretože ak je napríklad v ponuke len jedna položka s bravčovým mäsom, nie je potrebné ho tak často objednávať a je preto viac ako pravdepodobné, že nebude zrovna čerstvé.
Samozrejme, nie v každej reštaurácii musia tieto pravidlá platiť a nechceli sme vás týmto úplne odradiť od stravovania sa v reštauráciách. Len si dajte, dobrú chuť.
Čo by si si ty nikdy neobjednal v reštaurácii?
Zdroj: reddit
Titulný obrázok: kccaug / twitter.com