Zamestnanci sa delia o postrehy zo svojej práce, ktoré by mal vedieť každý

„Chytať si čerstvé tetovanie neumytými rukami je nebezpečné.“

Zdroj: Felipe Sagn / Unsplash

Človek trávi väčšinu svojho dňa v práci, preto nie je žiadnym prekvapením, že práve toto je miesto, kde sa toho naučí najviac.

Nie sú to len triky využiteľné v danej profesii, ale skutočné lifehacky, ktoré sa z času na čas zídu aj bežným ľuďom. Pri bežnom fungovaní. Preto sme vďační, že sa o tieto múdra delia na internetových platformách a učia niečo nové aj tých, ktorí v danej brandži nepracujú.

• Psychologička: Najlepší spôsob, ako vyriešiť psychické problémy dieťaťa, je vyriešiť psychické problémy jeho rodičov.

• Pracovník automobilky: Každý plastový diel na aute, ktorý stojí pár centov, je odliaty z kovovej formy, ktorá stála viac ako sto tisíc.

• Plavčík: Topenie je tichý proces. Nie taký uvrešťaný, ako vo filmoch. Raz som z vody vytiahol dieťa, ktoré bolo doslova meter vzdialené od skupinky dospelých a nikto z nich si nič nevšimol. Len mu v tichosti skĺzla hlava pod hladinu a bolo zle…

• Baristka: Tak absurdne, ako to znie, strašne veľa ľudí je prekvapených (a hlavne nahnevaných), keď si objednajú ochutenú kávu a vidia, že do nej dávam sirup. Je mi veľmi ľúto, že práve ja musím byť tá, ktorá im oznámi túto tragickú novinu, ale bohužiaľ – nikde na svete nerastú kávové zrná s príchuťou vanilky, karamelu či malín.

Tyler Nix / Unsplash (https://unsplash.com/photos/yGb2igKldYg)

• Stavebný technik: Maximálny rozostup medzi jednotlivými tyčkami na zábradlí sú štyri palce (zhruba 10 centimetrov). Taká je totiž priemerná hlava bábätka, ktorá by tam mohla uviaznuť.

• Barista: Kaviarne viac utrácajú za mlieko, než za samotnú kávu.

• Štátny zástupca: Takmer nikdy sa nedostaneme na reálne pojednávanie. Je to vskutku nudná práca.

• Opravár tlačiarní: Toner v tlačiarni je vlastne kúsok plastu, ktorý sa „topí“ na papier. Mimo toho, obrovské kancelárske tlačiarne stoja neskutočné prachy – ich cena sa môže pohybovať v niekoľkých tisíckach eur. Z tohto dôvodu si ich väčšina kancelárií nemôže dovoliť kúpiť, tak si ich len prenajímajú.

Bank Phrom / Unsplash (https://unsplash.com/photos/Tzm3Oyu_6sk)

• Opravár výťahov: Vo väčšine katastrofických situácií pôjde výťah smerom hore. Nepadne dole a neroztrieska sa na márne kúsky, ako v každom jednom filme. Ibaže by sa pretrhli laná, na ktorých sa pohybuje, ale to je naozaj veľmi nepravdepodobné. Klasický výťah má totiž buď 4, 8, 12 alebo 16 lán a je naozaj nemožné, aby všetky naraz zlyhali.

• Pracovník múzea: Vo väčšine múzeí je vystavených zhruba len desať percent celkových exponátov. Napríklad Louvre má v zásobe 460-tisíc kúskov, no vystavuje zhruba len 35-tisíc (7,6% z celej zbierky).

Tie kúsky, ktoré sa nevystavujú, si vyžadujú expertnú starostlivosť a ideálne podmienky (teplota, svetlo). Ak tieto podmienky nemožno docieliť na výstavnej ploche, určité exponáty sa na ňu nikdy nedostanú. V preklade to znamená, že je obrovské množstvo unikátnych a nádherných umeleckých diel, ktoré nikto nikdy neuvidí.

• Obchodník s drahými kameňmi: Čo sa šperkov týka, diamant je luxusné potešenie, no rozhodne nie dobrá investícia. Zlato je investícia. Keď sa pokúsite predať svoj snubný prsteň s obrovským šutrom, dostanete zaň menej ako 20 percent pôvodnej kúpnej ceny, aj keď je takmer ako nový. Klenotníci kupujú drahé kamene za zlomok predajnej ceny, takže pre nich nemajú vysokú hodnotu.

• Lekár: Neurodegeneratívne ochorenia (Alzheimer, Parkinson a iné) začínajú omnoho skôr, ako sa začnú objavovať prvé symptómy. Nikto sa len tak jedného dňa nezobudí a nemá zrazu Alzheimera. Niektoré výskumy hovoria, že je možné identifikovať abnormality (napríklad strata čuchu), naznačujúce toto ochorenie, až dvadsať rokov predtým, ako pacient začne strácať pamäť.

jesse orrico / Unsplash (https://unsplash.com/photos/rmWtVQN5RzU)

• Tlmočník znakovej reči: My nie sme opatrovatelia hlucho-nemých ľudí, nestaráme sa o nich a neošetrujeme ich. Pracujeme pre nich ako ostatní tlmočníci. A nie, nie sme ich príbuzní.

• Lekár: Väčšina prírodných bylinkových výživových doplnkov má pri užívaní s inými liekmi vedľajšie účinky. Vždy povedzte lekárovi o všetkom, čo beriete, aj keď je to len taká „banalita“ ako céčko. A spomeňte im, že jete grepy. Grepy reagujú hádam so všetkým.

• Elektroinžinier: Elektroinžinier nie je elektrikár. Ďakujem za pochopenie.

• Sekretárka: Keď napíšete list politikovi, nebude ho čítať a určite nebude písať odpoveď. Na to má svojich ľudí. Jediné, čo urobí, je „tu sa mi podpíšte“.

Glenn Carstens-Peters / Unsplash (https://unsplash.com/photos/npxXWgQ33ZQ)

• SEO expert: Nikto nebude chodiť na tvoju stránku, pokiaľ nenájdeš spôsob, ako tam prilákať ľudí. Väčšina ľudí si z nevysvetliteľného dôvodu myslí, že pritiahne davy už len tým, že niečo napíše na internet alebo že na to ľudia minimálne narazia náhodou. To sa určite nestane. Nikto len tak mimochodom nenarazí na tvoj web. Je to rovnaké ako postaviť reštauráciu na Marse, nikomu o tom nepovedať a potom sa čudovať, že tam nikto nechodí jesť.

• Tatér: Chytať si čerstvé tetovanie neumytými rukami je nebezpečné. Je až absurdné, ako často to musíme ľuďom prízvukovať.

• Kaderník: Nemôžeš ísť z čiernych vlasov na platinové počas jedného sedenia u kaderníka. Chce ich to niekoľko, je to proces vyžadujúci si celé hodiny a v deviatich z desiatich prípadoch končia vlasy spálené a zničené. Nestojí to za to. A tá Kim Kardashian, či ktorákoľvek iná celebritka, od ktorej ste tento brilantný účes odkukali, nosí parochňu.

Guilherme Petri / Unsplash (https://unsplash.com/photos/PtOfbGkU3uI)

Zdroj: RageCage42 / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
21
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 trápnych okamihov zo zákulisia natáčania slávnych intímnych scén


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME