Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Shutterstock

Zamestnanci zdravotníctva sa podelili o historky s pacientmi, ktorým chýbal zdravý rozum

Vieš, ako sa hovorí - len dve veci sú nekonečné.

Najčastejšia diagnóza, s ktorou sa bežný lekár stretáva, nie je chrípka, angína ani žiaden zápal močových ciest. Je to ľudská hlúposť. Dôkazom toho sú aj tieto príhody z Redditu.

Ľudia pracujúci v zdravotníctve sa podelili o historky s pacientmi, ktorí sa mohli návšteve ich ambulancie úplne vyhnúť. Za predpokladu, že by medzi pravým a ľavým uchom nemali úplnú prázdnotu. Poďme si prečítať, s akými kurióznymi záležitosťami napokon prišli.

1. Staršia pani sa sťažuje na sucho v ústach a točenie hlavy, vraj na schodoch skoro odpadla. Vonku bolo vyše tridsať stupňov, takže padla otázka, či dnes pila dosť vody. „Dnes? Dnes som ešte nepila nič, ale včera som vypila kopec vody.“ Dali sme jej napiť a o päť minút bolo dobre.

2. 35-ročná žena prišla na pohotovosť s opuchom sánky a krku. Tvrdí, že je to asi alergická reakcia na niečo, čo zjedla. Vyšetrujem ju dobrých desať minút, keď zrazu len tak medzi rečou spomenie: „Mimochodom, včera som omylom zjedla včelu, možno ma poštípala v ústach. Úplne mi to vypadlo.“

3. Moja mama roky pracovala ako pôrodná asistentka. Človek by neveril, koľko žien nemá ani páru, ako sa z nich to dieťa dostane na svet. Biológia siedma trieda, nič. Mama im vždy povedala niečo ako: „Nuž, pôjde von rovnakou cestou, ako sa tam dostalo.“ A ony neverili vlastným ušiam…

4. Pacient trpí náhodnými kŕčmi v končatinách, panickými záchvatmi a príliš rýchlo mu bije srdce. Netuší prečo. Spýtali sme sa ho, či konzumuje nadmerné množstvo kávy alebo iných nápojov s obsahom kofeínu. „Nadmerné? Určite nie. Také normálne.“ Potom z neho vypadlo, že vypije 15-20 šálok kávy denne.

lekár, pacient, nemocnica, pohotovosť, ľudská hlúposť, príhoda, historka, káva, kofeín
Shutterstock

5. 18-ročné dievča prišlo na vyšetrenie a potrebovali sme urobiť RTG. Každej žene v plodných rokoch robíme pred touto procedúrou tehotenský test z moču, pre istotu. Tento prípad nebol výnimkou, a čo čert nechcel, baba bola tehotná. Nedokázala pochopiť ako, veď nikdy nemala pohlavný styk.

Nechali sme ju to chvíľu vstrebávať, keď zrazu prišla za mnou a pýta sa ma: „Je možné otehotnieť, aj keď ho tam frajer strčil len do polovice?“ Ona si reálne myslela, že ak nie je pohlavný úd vo vnútri celý, žiadne bábo sa nekoná. Vysvetlil som jej, že spermie sa hýbu, a trvalo dobrú polhodinu, kým to jej hlava prijala.

6. Muž prišiel s popálenými očami. Čo sa stalo? Mal podráždené oko a na internete sa dočítal, že vymytie teplým mliekom by mu malo pomôcť. Tak prevaril mlieko a vriace mlieko si nalial rovno do oka. Prekvapivo, nepomohlo to.

Odporúčame prečítať:

15 nezmyselných filmových klišé, ktoré divákom už lezú hore krkom

7. Na pohotovosť sa nám raz dovalil mladík, ktorý vdýchol neznámy biely prášok, ktorý náhodne objavil na lavičke v parku, a zrazu mal samovražedné sklony.

8. Dve hodiny ráno, na urgentný príjem dorazí mamička so 4-ročným synom. Pýtam sa jej, čo malému je. „Neviem. Opýtajte sa jeho. To on tvrdil, že okamžite potrebuje vidieť lekára.“ Ešte chvíľu sme debatovali a ona naozaj netušila, či synovi niečo je. Chlapec skrátka zavelil, že chce ísť k lekárovi, tak sadla do auta a zobrala ho.

Keď mi došlo, že z nej nič nevydolujem, obrátila som sa na chlapca a spýtala sa, prečo tak veľmi potreboval vidieť lekára. „Lebo lekár mi dá po každej návšteve cukrík.“

lekár, pacient, nemocnica, pohotovosť, ľudská hlúposť, príhoda, historka, dieťa, lízatko, sladkosť
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.