Zamestnanec slovenskej väznice pašoval balíky za netradičnú odmenu

Teraz dostal poriadne po prstoch.

Zdroj: PxHere

Za klobásky pašoval zamestnanec banskobystrickej väznice balíky od rodičov jednému z odsúdených. Po akcii národnej protikorupčnej jednotky sú obvinené štyri osoby. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, zamestnanec ústavu sa dohodol s rodičmi odsúdeného, že ich synovi prepašuje veci mimo režimu ústavu.

PxHere (https://pxhere.com/en/photo/1196008)

Od vlaňajšieho októbra do marca poslali rodičia niekoľko balíkov s vecami pre syna aj s úplatkami pre zamestnanca. Za „službu“ dostával klobásy, čokoládu, pivo či domácu pálenku. Ostatné veci odovzdával odsúdenému. Zamestnanec ústavu je stíhaný za prijímanie úplatku s trestnou sadzbou tri až osem rokov odňatia slobody.

Rodičia s odsúdeným sú obvinení z podplácania a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Stíhaní sú na slobode, s výnimkou odsúdeného, ktorý je vo výkone trestu.

Maškrtný kuriér

MAŠKRTNÝ KURIÉR: ZA KLOBÁSKY PAŠOVAL DO BASY VÄZŇOVI BALÍKYV Banskej Bystrici zasahovala národná protikorupčná jednotka v ústave na výkon trestu odňatia slobody. Vyšetrovateľ už obvinil štyri osoby z korupcie. Zamestnanec ústavu sa mal dohodnúť s rodičmi jedného z odsúdených, že synovi prepašuje veci mimo režimu ústavu. Od októbra minulého roku do marca tohto roku mali rodičia poslať zamestnancovi niekoľko balíkov. V nich mali byť veci pre syna, aj úplatky pre zamestnanca. Za „službu“ mal dostať klobásy, čokoládu, aj pivo, či domácu pálenku. Ostatné veci mal odovzdať odsúdenému. Zamestnanec ústavu je stíhaný za prijímanie úplatku s trestnou sadzbou tri až osem rokov odňatia slobody. Rodičia s odsúdeným sú obvinení z podplácania a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Stíhaní sú na slobode, s výnimkou odsúdeného, ktorý je v súčasnosti vo výkone trestu odňatia slobody.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Donnerstag, 8. August 2019

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Google či Frankenstein. 7 celosvetovo známych vecí, ktoré autorom skrsli v hlave počas spánku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME