Pondelok 17.1.2022
sk
Nataša
cz
Drahoslav

Zápas hokejovej extraligy sprevádzal rasizmus aj hromadná bitka

Povestnou iskrou pred výbuchom emócií mali byť rasistické poznámky niektorých členov realizačného tímu Michaloviec.


Piatkový zápas 29. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves sa na ľade skončil 3:1 pre Michalovčanov. Lenže piaty súboj týchto dvoch súperov v aktuálnej sezóne mal aj nechutnú dohru. Napätie zo strany niekoľkých jednotlivcov sa z ľadu a striedačiek prenieslo do otvorenej konfrontácie medzi hráčmi aj členmi realizačných tímov a usporiadateľmi, neskôr pred štadiónom mala podľa RTVS dokonca zasahovať polícia.

Povestnou iskrou pred výbuchom emócií mali byť rasistické poznámky členov realizačného tímu Michaloviec voči kanadským obrancom tmavej pleti v drese Spišskej Novej Vsi Matthewovi Petgraveovi a Arvinovi Atwalovi. Podľa vedenia HK Spišská Nová Ves tieto fakty uviedol aj delegát stretnutia vo svojom zápise.

„Aj na základe zápisu delegáta po včerajšom stretnutí, kde je uvedené verbálne a fyzické napadnutie, tiež rasistické napadnutie zo strany členov realizačného tímu domáceho klubu a usporiadateľskou službou sme sa rozhodli celú situáciu posunúť nášmu klubovému právnikovi. Po preštudovaní celej situácie zvážime právne kroky voči vybraným osobám,“ informoval tím HK Spišská Nová Ves na svojich profiloch na sociálnych sieťach.

Vyjadrenie klubu HK Spišská Nová Ves k včerajšiemu pozápasovému incidentu v Michalovciach Hneď na úvod chceme uviesť,…

Posted by HK Spisska Nova Ves on Saturday, January 15, 2022

„Sme sklamaní z konania niektorých osôb počas a hlavne po zápase. Správanie, aké predviedli, je absolútne neprípustné a ponižujúce. Urážanie kohokoľvek rasistickými gestami a pokrikmi nepatrí do žiadnej spoločnosti a už vôbec nie do športovej. Je to hanba a zlyhanie niektorých jednotlivcov, ktorí takýmto chovaním dehonestujú dobré meno športovej spoločnosti, Tipos extraligy a ľadového hokeja na Slovensku. Kustód domáceho tímu bol za podobne incidenty už viackrát riešený,“ doplnili Spišiaci na svojom fejsbúku.

Pozápasovú tlačovú konferenciu HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves (14.1.2022) vám priniesol Pestucci – Restaurant & PubSpolu sme Dukla ✊🦊#hkduklaingemamichalovce #spolusmedukla #pestucci

Posted by HK DUKLA Ingema Michalovce on Friday, January 14, 2022

Tréner HK Dukla Ingema Michalovce Tomek Valtonen odsúdil konanie jednotlivcov, ktorí sa pobili po zápase a zároveň sa hosťom ospravedlnil. „Také veci by sa nemali stávať, nie je to dobré pre slovenský hokej. Nie som si presne istý, čo sa stalo, mám to len z počutia, ale z nášho pohľadu sa chcem ospravedlniť. Táto súťaž nie je džungľa, musíme rešpektovať hru aj hráčov,“ uviedol 42-ročný Fín na pozápasovej tlačovej konferencii. O jedenásť rokov starší tréner Spišiakov Miroslav Mosnár ho doplnil: „Dosiaľ som nezažil, aby sa také niečo udialo po zápase. Ťažko môžeme v hokeji niečo budovať, ak sa nerešpektujeme navzájom. Týmto tlačíme celý slovenský hokej dolu.“

Michalovce aj po piaty raz v sezóne zdolali Spišskú Novú Ves a v tabuľke si upevnili tretiu priečku. Nováčik zo Spiša zostal po piatej prehre za sebou na siedmom mieste o bod pred ôsmym Prešovom. Oba tímy odohrajú svoje ďalšie zápasy už v nedeľu 16. januára. Spišiaci doma privítajú hráčov HK Dukla Trenčín, Michalovčania sa rovnako pred domácimi divákmi predstavia proti hokejistom posledného Liptovského Mikuláša.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť