Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Zarába oveľa viac ako bežný Slovák, hoci neovláda gramatiku. Starosta pri Prešove sa má kráľovsky

Vysoký plat si vraj zaslúži.


Starosta obce Žehňa Atila Géňa sa rozhodne nemá na čo sťažovať. Po pár mesiacoch vo svojej funkcii mu tamojší poslanci odhlasovali zvýšenie platu, a to až o 60 %, informuje TV Markíza. Vďaka tomu v súčasnosti zarába 4 500 eur mesačne. Má sa tak lepšie ako primátori mnohých okresných miest na Slovensku. Spomenutá dedina sa nachádza v Prešovskom kraji a má približne 1 300 obyvateľov.

Ako tvrdia poslanci, značné navýšenie si zaslúži. Za niekoľko mesiacov starostovania stihol upraviť mzdy zamestnancom škôlky a školy podľa tried a okrem toho plánuje ďalšie inovácie. Prístavba materskej školy, výstavba novej základnej školy a výstavba zberného dvora. Podľa jeho slov však chce svoj plat rozdeliť. Bude prispievať napríklad na obedy pre seniorov. Taktiež rád prispeje chudobným osadníkom, ktorí sa ocitnú v núdzi.

Kriminálna minulosť

Nie je to tak dávno, čo Atila zatajil svoju kriminálnu minulosť a Ústavný súd voľby v Žehni zrušil. Stíhali ho za podvod, spreneveru aj za sexuálne obťažovanie maloletého chlapca, uviedla TV Markíza. V tom čase tvrdil, že o ničom nevedel.

Nie každý však s jeho hospodárením a navýšením platu súhlasí. Poslanec Erik Engeľ dokonca zostal zhrozený. Vraj nerozumie, prečo mu navýšili plat po troch mesiacoch vzhľadom na takú ťažkú dobu, v akej sa v súčasnosti nachádzame.

starosta, obec, dedina, Prešov, Žehňa, zvýšenie platu, Atila Géňa
TASR

Mohlo by ťa zaujímať:

Hrozí ti pokuta, o ktorej ani nevieš? Ako Slovák by si nemal zabudnúť na túto občiansku povinnosť


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.