Smrtiace pazúry COVID-19 zasiahli aj do života Inda Tapasa Sandilya (65), ktorému pandémia v roku 2021 vzala milovanú ženu Indrani. Manželia boli v dobe smrti od seba v izolácii, žena tak zomrela bez prítomnosti a podpory manžela.
Duchovné, nie sexuálne pohnútky
Sandilya si po tom, čo sa stal vdovcom, spomenul, ako pred viacerými rokmi navštívili chrám Iskcon v Mayapur a obdivovali sochu A.C. Bhaktivedanta Swamiho. Vtedy jeho manželka prehlásila, že ak zomrie skôr ako on, chce, aby vytvoril jej autentickú sochu, ktorá mu ju bude pripomínať a ochraňovať. „Len som chcel splniť jej želanie.“
Tapas, štátny zamestnanec na dôchodku, minul takmer 3 000 eur na silikónovú sochu Indrahi, ktorá je vernou kópiou zosnulej manželky.
Na oživení vízie spolupracoval so sochárom Subimalom Dasom, ktorý tvorí realistické figuríny do múzeí. Výroba modelu trvala šesť mesiacov a váži 30 kg.
Až priveľmi autentická replika je odetá v hodvábnom sárí, ktoré mala Indrani na svadbe syna. Väčšinou sedí na svojom obľúbenom mieste na gauči v obývačke. „Keď máme po smrti zarámované niekoho fotografie, prečo nie sochu?“
V Indii sú repliky mŕtveho partnera populárne
Nejde o prvú kuriozitu tohto typu. V roku 2020 si ďalší muž z Indie nechal vyrobiť silikónový model manželky, ktorá zomrela pri autonehode. Podľa viacerých správ je model taký živý, že si mnohí priatelia mysleli, že je skutočná.
Ďalší čínsky dôchodca Zhang Wenliang dal vyrobiť silikónovú bábiku s podobizňou zosnulej ženy, no tento využil praktickejšie služby výrobcu hračiek pre dospelých. Keď sa opotrebovala, neváhal objednať ďalšiu repliku. Ale tentoraz dômyselne akcentoval vymodelovať jej mladšiu kópiu na základe fotiek z mladosti.