Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Zarmútený Ind vzkriesil za 3 000 dolárov telo zosnulej manželky

Silikónovému klonovaniu zosnulých sa v ázijských krajinách darí.


Smrtiace pazúry COVID-19 zasiahli aj do života Inda Tapasa Sandilya (65), ktorému pandémia v roku 2021 vzala milovanú ženu Indrani. Manželia boli v dobe smrti od seba v izolácii, žena tak zomrela bez prítomnosti a podpory manžela.

Duchovné, nie sexuálne pohnútky

Sandilya si po tom, čo sa stal vdovcom, spomenul, ako pred viacerými rokmi navštívili chrám Iskcon v Mayapur a obdivovali sochu A.C. Bhaktivedanta Swamiho. Vtedy jeho manželka prehlásila, že ak zomrie skôr ako on, chce, aby vytvoril jej autentickú sochu, ktorá mu ju bude pripomínať a ochraňovať. „Len som chcel splniť jej želanie.“

Tapas, štátny zamestnanec na dôchodku, minul takmer 3 000 eur na silikónovú sochu Indrahi, ktorá je vernou kópiou zosnulej manželky.

Na oživení vízie spolupracoval so sochárom Subimalom Dasom, ktorý tvorí realistické figuríny do múzeí. Výroba modelu trvala šesť mesiacov a váži 30 kg.

Až priveľmi autentická replika je odetá v hodvábnom sárí, ktoré mala Indrani na svadbe syna. Väčšinou sedí na svojom obľúbenom mieste na gauči v obývačke. „Keď máme po smrti zarámované niekoho fotografie, prečo nie sochu?“

V Indii sú repliky mŕtveho partnera populárne

Nejde o prvú kuriozitu tohto typu. V roku 2020 si ďalší muž z Indie nechal vyrobiť silikónový model manželky, ktorá zomrela pri autonehode. Podľa viacerých správ je model taký živý, že si mnohí priatelia mysleli, že je skutočná.

Ďalší čínsky dôchodca Zhang Wenliang dal vyrobiť silikónovú bábiku s podobizňou zosnulej ženy, no tento využil praktickejšie služby výrobcu hračiek pre dospelých. Keď sa opotrebovala, neváhal objednať ďalšiu repliku. Ale tentoraz dômyselne akcentoval vymodelovať jej mladšiu kópiu na základe fotiek z mladosti.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.