Zaseknutý papier v tlačiarni alebo 8 vecí, ktoré sa zaručene stanú, keď sa ponáhľaš

Ako naschvál!

Zdroj: chuttersnap / Unsplash

Niektoré veci sú skrátka dané. Vždy, keď ochorieš, tak sa niekde zomelie párty storočia. Vždy, keď potrebuješ výplatu, tak príde neskoro. A vždy, keď sa ponáhľaš, sa udeje niektorá z týchto vecí. Alebo všetky.

1. Zaspíš

Za normálnych okolností si synonymom ľahkého spánku. Zobudíš sa aj na to, že niekomu o tri ulice ďalej zaškvŕka v bruchu (ale čo má komu o tretej ráno čo škvŕkať v bruchu, však?). Ale keď sa ponáhľaš, nula bodov. Tanky by mohli padať, sirény húkať, budíky zvoniť a v elektre rozpredávať 4K televízory za pätnásť centov… a ty by si to všetko prechrápal, zababušený v perinke ako jarný závitok.

Po odznení všetkých budíkov, ktoré sa dnes využiteľnosťou vyrovnali stieračom na ponorke, sa zobudíš celkom spontánne. Rozčapíš oči dokorán ako posadnutá bábika z hororového filmu a už vieš, že si v prdeli. Nemusíš pozerať na hodiny, ani z okna, či je slnko už vysoko nad obzorom… jednoducho vieš.

Gregory Pappas / Unsplash (https://unsplash.com/photos/rUc9hVE-L-E)

2. Zakydáš sa zubnou pastou

Nachádzaš sa v životnej etape, keď platíš odvody, kupuješ sáčky do vysávača, odkladáš si prázdne dózy od zmrzliny na horšie časy a varíš aj iné ako sáčkové cestoviny štyri druhy syra.

Človek by povedal, že sa o tomto čase už budeš vedieť popasovať s takou banálnou činnosťou, akou je umývanie zubov. Nie. Nielenže si zakydáš pastou tričko, ešte ti aj troška zaschne v kútiku úst… a ty si, samozrejme, ani jedno z toho nevšimneš.

Phuong Tran / Unsplash (https://unsplash.com/photos/DdpxVpcHMiw)

3. Ozve sa tvoje črevo

Ráno padla káva aj ciga, po nich nasledovala kvalitná pätnásťminútová seansa na bielom tróne a ty si sa nazdával, že všetky vylučovacie pochody máš už na ráno vybavené. H*vno, h*vno, zlatá rybka (a to h*vno doslova). Oblečený, umytý a nachystaný konečne siahaš po kľučke, vyzerá to, že napokon predsa len do práce dorazíš ešte pred obedom a zrazu to začuješ…

Škvŕk. Škvŕky. ŠKVŔK! Je to zemetrasenie? Susedova vŕtačka? Útok mimozemských telies, ktoré by si v prípade núdze mohol použiť ako nepriestrelnú výhovorku, prečo meškáš? Nie! Je to tvoje idiotské črevo, ktoré si na zbavovanie svojho obsahu naozaj nemohlo vybrať vhodnejšiu chvíľu.

Alexas_Fotos / Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/zadok-hovno-funny-fig%C3%BAra-z%C3%A1bava-4108423/)

4. Zrazu idú všetky spoje načas

Pamätáš si, ako si stál včera pol hodinu na zastávke a hrešil, až sa hory zelenali, že v tomto poondiatom meste chodí načas len výzva na úhradu zo zdravotnej poisťovne? Tvoje želania (ak sa takto naformulovaná spŕška vulgarizmov dá vôbec nezvať želaním) boli vyslyšané. Dnes ide všetko načas alebo ešte lepšie, o dve minúty skôr. Len škoda, že ty tam nie si o dve minúty skôr.

chuttersnap / Unsplash (https://unsplash.com/photos/ywDi4b-z5fw)

5. Technika zlyháva

Väčšinou nie si ten typ idiota, ktorý si dá večer nabíjať telefón a ráno zistí, že zabudol zapojiť predlžovačku. Ale keď sa ti raz za uhorský rok zadarí, tak podľa nepísaných vesmírnych zákonov je to presne v deň, keď sa šialene ponáhľaš.

Smutne hľadíš na tie tri percentá, cítiš, ako ti umiera v náručí, a keďže nechceš, aby prišlo k najhoršiemu, dávaš ho nabiť znova. Super, teraz sa na záchode asi unudíš k smrti. Ktovie, či sa zloženie osviežovača vzduchu zmenilo od posledného razu, keď sa ti takáto brilantnosť podarila.

Steve Johnson / Unsplash (https://unsplash.com/photos/f-gxmsZlj9c)

Okrem mobilu ťa necháva v štichu aj každá iná elektronika, ktorú by si za týchto núdzových okolností chcel použiť. Nebodaj si si chcel ráno ešte dotlačiť nejaké dokumenty? Nebodaj si si myslel, že celý proces tlače prebehne hladko, bez zaseknutého papiera a minutého tonera, ktorý si vymieňal doslova včera… VČERA. Aké naivné.

6. Pamäť, bohužiaľ, nezlyháva

Ak tvoj mozog vyseparoval nejakú dôležitú informáciu a preradil ju do priečinku „zabudnuté“ bez tvojho vedomia, tak si na to so stopercentnou garanciou spomenieš práve teraz. Lebo nie si beztak v dostatočnom strese.

Musíš začať myslieť aj na to, ako si nekúpil toaletný papier, neodpísal mamke na správu a neodovzdal esej na tému „kravské prdy ničia ozónovú vrstvu“… šesť rokov dozadu, keď si bol ešte na strednej.

Fredy Jacob / Unsplash (https://unsplash.com/photos/t0SlmanfFcg)

7. Všetci ti volajú a píšu

O tom týpkovi si nepočul od strednej školy. Solídnych šesť rokov, ako sme vyššie spomínali. A teraz ti volá osemkrát za sebou, dožaduje sa stretka pri pive a neberie nie ako odpoveď. Tvoj bývalý šéf detto.

Odkedy ťa posledný mesiac ošklbal o stovku na výplate, sa tváril, že sa pod ním zľahla zem. Ale dnes si spomenul, že si zabudol odovzdať firemné pero a v zošívačke, ktorú dnešným dňom nafasoval tvoj sedemnásty nástupca, chýbajú štyri spinky. Fasa. Fakt fasa. Snáď ťa nebude žalovať.

Jim Reardan / Unsplash (https://unsplash.com/photos/gyslVZcsNK4)

8. Začne pršať

Nestačí, že sa voči tebe spiklo vlastné telo, elektronika aj mestská hromadná doprava, ešte aj matka príroda musí prispieť svojou troškou. Rosnička síce včera hlásila občasné prehánky, ale ty si si dáždnik nezobral. Lebo dáždniky sú pre slabochov. Tí silní jedinci moknú, nadávajú, na to, že moknú a dostávajú zápal pľúc.

Erik Witsoe / Unsplash (https://unsplash.com/photos/mODxn7mOzms)

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Náhubok pre psa, ktorý vyzerá ako ľudská tvár, je vec smiešna, desivá aj úchylná zároveň

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME