Zástanca plochej Zeme konečne vysvetlil, prečo ešte nikdy nikto nespadol z okraja planéty!

Veci sú zložitejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo!

Napriek rozšírenému presvedčeniu o tom, že predstava guľatej Zeme je stará len niekoľko storočí, je pravda niekde úplne inde. Mnohé vyvinuté civilizácie z celého sveta guľatý tvar Zeme brali ako vysoko pravdepodobnú možnosť už v staroveku a stredoveku. Moderný človek vyniká v jednom – dokáže poľahky ignorovať realitu a zo seba spraviť idiota v akýchkoľvek podmienkach. Preto v posledných rokoch pribúda ľudí, zahadzujúcich za hlavu základné prírodovedecké fakty, a na popularite naberá teória o tom, že Zem je v skutočnosti plochá doska.

Najvernejší podporovatelia bizarnej teórie sú pre overenie svojich hypotéz ochotní riskovať naozaj veľa. Nie tak dávno sa v médiách objavili správy o istom Mikeovi Hughesovi, ktorý sa vzniesol k oblohe na podomácky zostavenej rakete. Plochozemci sa združujú v medzinárodných spolkoch, majú webstránky a vydávajú dokonca aj vlastný magazín. Nech si akokoľvek veľký idiot, vždy máš istotu, že sa nájde aspoň niekoľko takých istých!

https://knowyourmeme.com/photos/1253818-flat-earth-theory

Utajená pravda! Médiá o tom mlčia!

O svoje unikátne vedomosti sa s verejnosťou rozhodol podeliť Connor Murphy, jeden z popredných zástancov teórie plochej Zeme. Connor ponúka odpoveď na otázku, prečo ešte nikdy nikto nespadol z konca Zeme do voľného vesmíru. Je to jednoduché – podľa neho totiž plochá Zem žiaden okraj nemá!

https://tenor.com/view/owenwilsonwow-wow-ohwow-owen-wilson-gif-6103373

Ako si teda Connor predstavuje koniec našej planéty? „Je to uzavretý systém,“ Connor opisuje existenciu akejsi kupoly, pokrývajúcej našu planétu. „Voda je nad ňou aj pod ňou a nedá sa z nej nijako dostať.“ Podľa plochozemcov teda Zem nie je obyčajná doska poletujúca vo vesmíre. Veď kto by veril takej hlúposti?! V skutočnosti je niečo ako veľká snežná guľa!

https://tenor.com/view/shake-shaking-snowglobe-snow-winter-gif-4779386

Ako je možné vysvetliť popularitu plochej Zeme v posledných rokoch? Určite veľkú zodpovednosť nesie príchod internetu. Široké masy obyvateľstva vďaka nemu získali pocit, že odrazu všetko vedia a všetkému perfektne rozumejú. Miesto toho, aby sa na internete ľudia vzdelávali a kriticky zhodnocovali svoje názory, radšej rozširujú hlúposti a nechávajú sa o ich pravdivosti utvrdzovať rovnako (ne)rozmýšľajúcimi indivíduami.

Zdroj: iflscience.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
53
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 rozdielov medzi mamou a ocom, ktoré ťa pobavia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME