Stereotypy o ženách, ktoré boli vedecky vyvrátené, no ľudia im aj tak veria

Ženy sú tie čistotnejšie. No to tak určite…

Zdroj: Josephson Entertainment / moviestillsdb.com

Toto nie je žiaden feministický výlev zraneného ega. Dokonca ani snaha vykresliť ženy v tom najlepšom svetle a mužov v tom najhoršom. Toto sú jednoducho len zaužívané stereotypy o ženách, ktoré boli vedecky vyvrátené. A ľudia im aj tak veria…

1. Ženy od prírody milujú deti

Svoje či cudzie, na tom absolútne nezáleží. Pokiaľ je to drobné, upišťané a kaká to práve vtedy, keď dostane čistú plienku, žena má bytostnú potrebu to ľúbiť a ochraňovať. Je to predsa jej biologická povinnosť.

Funkcia ženy na tomto svete je jasná a daná – rodiť a vychovávať deti. Ak sa nejaká rozhodne svoj život upísať niečomu inému, automaticky je pokazená, zlá a sebecká. Minimálne v očiach spoločnosti. Veda sa na to ale pozerá inak, a podľa nej je žena, ktorá nemá rada deti, na tom tak isto ako muž, ktorý nevie hrať futbal. Nie je to štandard, ale rozhodne ani nič nenormálne.

Josephson Entertainment / moviestillsdb.com

2. Ženy sú hlúpejšie ako muži

Vyhlásenie, pri ktorom sa nejednej žene hnevom vydúvajú líca. Ešte aj teraz v dvadsiatom prvom storočí sa stále nájdu exempláre ľudskej rasy, ktoré veria, že inteligenčný kvocient priamo súvisí s pohlavnou vybavenosťou. Možno teraz príde šok či sklamanie, no nie je tomu tak. Kde však tento mýtus vznikol a za čo vďačíme tomu, že je nemožné sa ho striasť?

Pipky s vuittonkou fejkovejšou ako ich afekt, ktorým dutinu ústnu namiesto pier lemuje botoxová štangľa malokarpatskej salámy, ženám na sláve práve nepridávajú. Ale nie je to len ich chyba. Keď ľudí veľmi zovšeobecníme, ženská časť našej populácie sa pohybuje zhruba na tej istej úrovni, čo sa inteligencie týka. Zatiaľčo mužov možno nájsť na oboch póloch – aj extrémne hlúpych, aj extrémne múdrych. Túto teóriu overila univerzita v Chicagu a výsledky ju potvrdili.

Metro-Goldwyn-Mayer / moviestillsdb.com

3. Ženy nevedia zvládať fyzickú bolesť…

Povedal chlap, z ktorého sa nikdy nevydrala detská hlavička, ktorému sa nikdy nikto nesnažil pichnúť do zadku svoj pohlavný úd a chlap, ktorý sa často trasie ako osika už len pri pohľade na kvapky do oka. A zároveň aj chlap, ktorého príroda vybavila prirodzeným liekom proti bolesti – testosterónom.

V skutočnosti je vedecky dokázané, že ženy zvládajú bolesť lepšie. Jasným dôkazom toho je aj fakt, že sa na ňu menej sťažujú. Mužovi stačí jedna osmrkaná vreckovka a už celé mesto vie, že on, chudáčik, dnes strašne trpí.

Žena si to ods*rie v tichosti a nepotrebuje svoje boľačky vešať na krk celému okoliu. Ako ďalší pádny argument poslúži aj štatistika, ktorá tvrdí, že muži odpadávajú pri pohľade na krv až desaťkrát častejšie ako ich nežné polovičky.

Bhansali Productions / moviestillsdb.com

4. Ženy sa nevedia natoľko obetovať pre prácu

Veď toto už na prvý pohľad znie ako hlúposť. Čo majú čo robiť vagíny a penisy s tým, či je niekto od prírody flákač alebo snaživec?! Tento mýtus pravdepodobne korení v tom, že ženy sú v prvom rade považované za matky a manželky. Tým pádom sa omnoho viac ako na kariérne výkony, sústredia na fungovanie domácnosti.

Na jednej strane je to síce pravda, no na strane druhej ženy excelujú aj v multitaskingu. Vedia teda skĺbiť oboje a podávať špičkové výkony ako v kancelárii, tak aj doma za sporákom.

Fox 2000 Pictures / moviestillsdb.com

5. Ženy sú zbabelé

Nechcem to teraz vyťahovať, ale predsa. Ženy väčšinou nie sú tie, ktoré sa rozchádzajú cez esemesky, opúšťajú svoje nabúchané polovičky alebo si v krízových situáciách hľadajú mladšie bezproblémové milenky… to ale očividne nie je pre spoločnosť hodnoverným dôkazom zbabelosti a jej opaku.

Objasniť to pomôže výskum nemeckého vedca Fritza Reimanna. Tomu sa totiž podarilo vyskúmať, že ženy nemajú dobrý nos na nebezpečné situácie. To znamená, že keď nevedia, že im hrozí nebezpečenstvo, tak sa toho neboja.

Jaffe / Braunstein Enterprise / moviestillsdb.com

6. Ženy milujú žiarivé trblietavé veci

Niektoré nepochybne áno. Tie by boli schopné za diamantový náhrdelník aj vraždiť a za jeho atrapu z bižutérie aspoň zahodiť súdnosť a nohavičky. No nie všetky. Aj napriek tomu sa trblietky v našich šatníkoch vyskytujú pomerne hojne. Prečo?

Odpoveď je jednoduchšia, ako si myslíte. Ak chytá rybár rybu na udicu, väčšinou ako návnadu použije červíka. Nie preto, že by sa on sám vyžíval v konzumácii vrtiaceho sa slizkého živočícha, ale preto, že predpokladá, že si na ňom ryby pochutnajú. Toto isté sa dá aplikovať aj na ženy a trblietky.

Touchstone Pictures / moviestillsdb.com

7. Žien je na svete oveľa viac ako mužov

Ak nepočítame krajiny ako Čína či India, na každých sto novonarodených žien v priemere pripadá stosedem novonarodených chlapcov. Deficit nežného pohlavia sa za posledných 50 rokov stal pomerne veľkým problémom takmer každej svetovej krajiny. A hoci sú niektoré oblasti, kde je žien viac ako mužov, vo väčšine je to spôsobené vysokým počtom mužských úmrtí.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

8. Ženy sú slabšie a nevedia sa prispôsobiť

Muž je vždy vykresľovaný ako ten alfasamec, ktorý prežije aj v tých najtvrdších podmienkach, a ani sa pri tom nezapotí. V skutočnosti je to podľa štúdií však žena, ktorá sa dokáže aj v nepríjemnej situácii pomerne rýchlo aklimatizovať.

Priemerná žena má o dvadsaťštyri percent menej svalovej hmoty ako priemerný muž. Aj napriek tomu však toto nežné stvorenie vydrží dlhšie hladovať, nepiť, mrznúť či vystavovať sa extrémnym horúčavám. Ich telá taktiež efektívnejšie bojujú s infekčnými ochoreniami.

Castle Rock Entertainment / moviestillsdb.com

9. Ženy žijú dlhšie

Poznáte tú frázu z Denníka princeznej – „Kráľovná nikdy nemešká, to len všetci ostatní prišli príliš skoro“? Toto sa dá implementovať aj na dĺžku našich životov. Tak absurdne, ako to znie, tak je to jednoducho pravda. Ženy nežijú dlhšie. To len muži príliš skoro umierajú.

Keď vezmeme do úvahy fakt, že reč je o tvoroch, ktorí nepovažujú za dôležité vypnúť niečo zo zásuvky predtým, ako to začnú opravovať, tak to aj celkom dáva zmysel…

Walt Disney Pictures / moviestilldb.com

10. Ženy zbožňujú sladké, muži mäso

Pre chlapa tanier bez mäsa akoby ani nebol jedlom, zatiaľčo žena si dvakrát zobne z punčového rezu a už sa tvári, že je plná… stereotyp, ktorý sa naozaj len veľmi ťažko búra. Už od malička do teba babka tlačila mäsko s tým, že keď ho budeš papať, bude z teba veľký a silný chlapisko.

V skutočnosti chlapi živočíšny proteín zas tak veľmi nepotrebujú. Pokojne ho v ich jedálničkoch môže nahradiť ten rastlinný. U žien je to ale celkom inak. Paradoxne, práve ich telo si na správne fungovanie priam pýta živočíšny proteín. Bez neho je ohrozené zdravie reprodukčnej sústavy a riziko, že v budúcnosti privedie na svet choré dieťa, sa s vyradením mäsa rapídne zvyšuje.

Castle Rock Entertainment / moviestillsdb.com

11. Ženy presadili monogamné manželstvá

Monogamné manželstvá alebo inými slovami zväzok medzi jednou ženou a jedným mužom. To musel byť určite ženský výmysel, však? Veď ktorý chlap by sa dobrovoľne upísal jednej, keď ich môže mať celý hárem a každý večer parkovať v inej garáži?! Úprimne – žiaden.

Žiaden taký, ktorý disponuje dostatočnými financiami na to, aby si hárem skutočne mohol dovoliť. Tí s polygamiou nemali absolútne žiadny problém. Iný pohľad na to mali chudobnejší muži, ktorí kvôli svojej bohatej konkurencii ostali na ocot. Ženy nikdy neboli hlúpe a vždy si radšej vybrali partnera, ktorý sa o ne dokázal postarať. Aj na úkor toho, že asi nebudú v jeho živote jediné.

Z toho plynulo, že zatiaľčo mal jeden muž doma inú žienku na každý deň v mesiaci, druhý nemal do čoho pichnúť. Takže nie, idea monogamných manželstiev nevznikla v hlave ženy, ktorá chcela byť jedinečná, ale v hlave odmietnutého chlapa.

Columbia Pictures / moviestilldb.com

12. Ženy sú čistotnejšie

Kto niekedy navštívil ženské verejné toalety, musí na sto percent vedieť, že toto je lož ako mraky. Nechápem, ako môže jedna distingvovaná dáma nechať po sebe na hajzli takúto spúšť.

Problém nie je v samotnom h*vne, lebo keď volá príroda, tak jednoducho musíš robiť, čo ti črevo káže. A nie vždy sú tieto pochody kontrolovateľné. Ale čo konkrétne ti bráni v tom, aby si sa otočila, chytila do ruky záchodovú kefu a ten svoj bordel trochu očistila?!

Miramax / moviestillsdb.com

13. Ženy sa viac boja hadov a pavúkov

Muži sa boja pavúkov či hadov úplne rovnako ako ženy. Len to nedávajú tak hlučne najavo. Niežeby aj oni nechceli občas zajačať, keď si im na ruku sadne osa a oni sa už vidia so žihadlom zapichnutým až v tenkom čreve… ale ego je proste ego. A ego nepripúšťa, aby veľký svalnatý kus chlapoviny pišťal ako dieťa, lebo mu po nohe lezie pavúčik.

New Line Cinema / moviestillsdb.com


Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
84
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
97
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

  1. Tak tento článok evidentne písala nejaká zakomplexovaná feministka. Nechce sa mi komentovať každú jednu časť, ale napríklad mi vyrazilo dych to s tým rozchodom. Vždy, keď sa so mnou baba rozišla, tak to nebolo osobne. Pekne mi len napísala, že koniec. Tak sa tu nehrajte na neviniatka. Žiadna sa nechcela stretnúť a do očí mi to povedať. Každá jedna bola zbabelá

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž zjedol banán prilepený na stenu, ktorý mal hodnotu 120-tisíc dolárov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME